Zejména sobotní zápas stál za to! Kdo nedorazil, může litovat…

Sobotní zápas mužů BC Slaný s vedoucím týmem tabulky 2.NBL přinesl tvrdý a bojovný basketbal na vysoké úrovni.

Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. V naší sestavě chyběli M.Horák. J.Formánek, J. Kus a D.Zach..

Po většinu zápasu Ústí vedlo a náš tým dotahoval náskok soupeře, což se v závěru zápasu podařilo a BC Slaný šlo 2 minuty před koncem zápasu dokonce do vedení.

Závěr zápasu byl opravdu infarktový. Burácející halu nejprve zmrazil soupeř 3bodovým košem 10s před koncem, při kterém byl navíc střelec faulován R.Kozelkou.

Trestný hod naštěstí neproměnil a z následného bleskového protiútoku Matěj Libecajt zajistil 2s před koncem cenné vítězství pro náš tým!!

BC Slaný tak po skvělém výkonu a před zaplněnými tribunami zdolalo lídra 2.NBL 62.60!!!

V nedělním duelu s tradičním účastníkem 2.NBL byl opět slánský tým od začátku pod tlakem soupeře a prohrával.

Dařilo se střelecky Lukášovi Lavičkovi a Tomáši Gospodinovovi. To však na výhru nestačilo.

V 2.poločase se zranil M.Libecajt a jeho absence v závěru zápasu byla citelná. Jeho rychlost a odvaha jít do soubojů pod košem soupeře nám chyběla.

Navíc jsme se dopoštěli mnoha zbytečných chyb, které zkušený soupeř trestal. Chyběla větší úspěšnost v podkošových soubojích a na doskoku.

Ale jedeme dále…

Příští zápas na domácí palubovce –  neděle, 20.12. od 14:00 derby s BK Kladno!!  Přijďte nám opět fandit!!