Muži vezou první výhru ze hřiště soupeře!

BK Beroun BC Slaný 66:76

(16:19 33:34 52:48)

Lavička 22 (6/5), Jány 20 (8/5), L. Horák 10, Fric 9 (4/2), Libecajt 7 (1/1), M. Horák 6 (2/0), Týř 2 (2/0), Nič (2/0), Kus

KOMENTÁŘ

Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, i když na první koš se čekalo až do třetího útoku. Napříč tomu se nám podařilo první čtvrtinu vyhrát 16:19.

Druhá čtvrtina byla jako na houpačce, nejdříve se nám podařilo odskočit na rozdíl 7b., avšak třemi koši v řadě se domácí vrátili zpět do zápasu a tak v půlce zápasu svítilo na ukazateli skóre 33:34.
Trochu vzrušení přinesla do vývoje zápasu až třetí třetina, kdy během 5 minut  svítilo na ukazateli faulů 0:6, a tím se „podařilo“ vyfaulovat jednoho z našich hráčů základní sestavy.
Naštěstí nás to nepoložilo a třetí třetinu jsme prohráli „jenom“ poměrem 19:14, a tak jsme šli do poslední čtvrtiny se ztrátou 4b. na domácí.
Závěrečnou část jsme měli již ve své režii a naše vedení postupně narůstalo až na konečných 66:76.
V dnešním utkání se nám dařilo proměňovat střelbu ze střední a dlouhé vzdálenosti, fungovala spolupráce rozehrávačů s našimi dlouhými hráči a šlapala nám také obrana. Výhra je o to cennější, že se to povedlo v Berouně, se kterým bojujeme o udržení v druhé lize.
 .
HODNOCENÍ TRENÉRA
.

Luboš Fric, trenér BC Slaný: „Utkání v Berouně bylo vyrovnané a bojovné. Od začátku jsme měli mírně navrch. U obou družstev se projevovala nervozita z důležitosti zápasu a nám se dříve povedlo prolomit úspěšnost. Po celý první poločas jsme udržovali vedení o pět až devět bodů. Bohužel nástup do třetí části se nám nepovedl, domácí  vyhráli pětiminutový úsek 17:9, a do závěrečného dějství šli s náskokem  čtyřech bodů. Naštěstí dobrou obranou a úspěšným zakončením jsme další čtyři minuty vyhráli 11:4 a náskok si již pohlidali. Domácím jsme potom jak se říká nedali čuchnout a zápas již takticky dokončili s přehledem. Tentokrát je potřeba pochválit za celý víkend všechny hráče. Je dobře, že se opět dostal do pohody rozehrávač Robo a po úrazu pomohl v závěru Týř, který začal nedávno trénovat. Příští domácí zápasy by při 100% úspěšnosti mohly již velice přiblížit záchranu soutěže“bcs