U14: Nepovedené výkony proti Litoměřicím

BC Slaný Slovan Litoměřice B 37:54

(9:13 17:35 30:44)

Gončárová 11, Kindermannová 6, Pospíšilová 5, Sadílková 3, Nováková 3, Samcová 3, Havlínová 2, Nagyová 2, Neradová 2

BC Slaný Slovan Litoměřice A 14:115

(2:35 4:64 10:83)

Gončárová 4, Samcová 4, Kindermannová 2, Pospíšilová 2, Kolibáčová 1, Nováková 1

První polovinu zápasů žákovské ligy jsme zakončili na domácí palubovce s družstvy Litoměříce B a Litoměříce A.

Tyto zápasy se nám vůbec nepovedly a hlavně nedělní výsledek i předvedená bojácná hra byly ostudné.

V sobotním souboji s družstvem Litoměřic B, které tvoří převážně mladší hráčky z U13 jsme nezačali špatně. Byla znát trochu nervozita, která se odrazila v žalostné střelbě, ale měli jsme převahu a celou první čtvrtinu vedli. Náš výpadek v poslední minutě čtvrtiny přinesl rychlé tři koše pro soupeře a otočení výsledku.  Tuhý boj pokračoval i ve druhé čtvrtině, ale od její půlky přišel náš kolaps, který přinesl soupeřkám poločasové vedení 17:35. Druhý poločas byl už znovu vyrovnaný, ale manko ze druhé čtvrtiny už jsme nedohnali. Soupeřky chtěli viditelně vyhrát více a zaslouženě vyhrály, naše hráčky bojovaly jen chvílemi, trápila nás žalostná střelba a také nedůrazná obrana.

 

V neděli jsme ukázali odevzdaný výkon bez jiskry. Hned v prvních pěti minutách posbírala kapitánka Julie Gončárová 4 fauly, takže už potom do hry zasáhla jen ve třetí čtvrtině. Soupeřky hrály výborně a nátlakovou obranou naše hráčky nutily ke ztrátám a nedalo jim to ani moc práce. Hráli jsme zbrkle, ustrašeně a individuálně. Do obrany jsme se bud vraceli pozdě nebo nedůraznou obranou umožnily soupeřkám pohodlně obehrání a skórování.

V odvetách pevně věříme, že ukážeme naši lepší tvář.

Jiří Pospíšil – trenér

 

Publikováno v Dorostenky U19.