BK Kladno BC Slaný 70:76

(25:17 45:37 50:51)

Týř 30, Fric 16, Drapák 13, Fiala 10, Formánek 5, Ulrych 2

V úterý 12.12. a hned ve čtvrtek 14.12. odehráli muži A ve Slaném obě tradiční derby s BK Kladno.

Začátek prvního zápasu byl podle našich not. Rychlá hra, dobrá obrana a brzké vedení o 9 bodů. První čtvrtinu jsme vyhráli 19:14.

Ve druhé ale došlo k útlumu, kdy zkušenější hosté zápas otočili a v poločase vedli o 9 bodů. Náš spánek trval i na začátku druhé půle a soupeř utekl až na 20 bodů.

Poslední část zápasu byla naše. Soupeře jsme dorazili obranou a úspěšným zakončením, takže 30 s.před závěrečným hvizdem jsme dotáhli stav na 74:77. V tento moment zaúřadovaly píšťalky rozhodčích, které byly vlastně špatné po celé utkání. Konec byl však opravdu z jejich strany takzvaně „zářezová“! Nejdříve nepísknuté fauly na soupeře které byly potom pozdě odpískány, když už se zase hrálo. Vrcholem byly 2 TCH domácím, čímž rozhodčí rozhodl utkání sám. Toto je ostuda sportu.

Ale na druhou stranu, zápas jsme si prohráli ve druhé čtvrtině, kterou jsme prospali. Potom jsme honili co to šlo, málem to vyšlo… Všichni naši borci zaslouží pochvalu.

I druhé utkání s Kladnem jsme odehráli na domácí palubovce, tentokrát jako hosté. Úvod utkání nás uvítal jako nepřipravené, za tři minuty to bylo 9:0 pro Kladno a teprve v tomto okamžiku jsme se probudili a začali  hrát. V 7.minutě již  bylo skóre 14:13 ale Kladnu pomohly tři trojky k odskočení na 8 bodů.

Ve druhé  čtvrtině jsme 7 minut byli lepší a poprvé se dostali do vedení 34:35. Ale Kladno si opět pomohlo šňůrou tříbodových košů a po půli vedlo 45:37.

Třetí čtvrtina byla naše v poměru 14:5 a bylo jasné, že to bude stejný boj jako v úterý. Do 37. minuty se nám stále dařilo držet vedení, ale Kladnu opět začaly padat trojky a 1:30 před koncem prohráváme o 4 body. Tentokrát ale už patřil závěr nám. Kladenští faulovali, ztráceli míče, což jsme dokázali trestat a zaslouženě vyhrát.

Nyní nás čeká pauza a po ní se představíme  doma 13. a 14.1. s Benešovem v 18:00 a Pískem ve 14:00.