U14: Jasná výhra nad Kralupy a dramatická koncovka s Kladnem se šťastným koncem pro náš tým

BC Slaný BKj. Kralupy n.V. 69:29

(17:2 29:7 44:17)

Kindermannová 16, Gončárová 16, Pospíšilová 10, Samcová 8, Havlínová 7, Sadílková 6, Neradová 2, Nováková 2, Kinclová 2

IMG_7218

BC SlanýSokol Kladno 59:56

(10:8 25:15 29:29 43:43)

Gončárová 21, Pospíšilová 8, Kindermannová 8, Pluchová 6, Sadílková 4, Havlínová 4, Kolibáčová 3, Samcová 3, Neradová 2

Mladší  žákyně vstoupily do druhé poloviny soutěže dvěma zápasy na domácí palubovce.

Ve čtvrtek jsme odehráli předehrávku s Kralupy. Vstup do zápasu se povedl. Koš hned z úvodního rozskoku a postupné vedení 14:0 a při množství neproměněných šancí mohlo být i dvojnásobné. Potém už jsme náskok postupně navyšovaly a na konci zápasu už soupeřky odpadly a my jsme si s chutí zaútočili.

Druhý zápas přinesl dramatickou podívanou se šťastným koncem pro náš tým. Kladno přijelo namotivované a podpořené výškovou a fyzickou převahou. Začátek zápasu byl nervózní s množstvím chyb na obou stranách. První koš padl ve č. minutě a skóre se přelévalo na obě strany. Ve druhé se zdálo, že už se nám daří rozhodující trhák a do šaten jsme šli s náskokem 10 bodů. Třetí čtvrtina byla v našem podání hrůzná. Osm minut jsme nedali koš a soupeřky postupně snižovaly a na konci čtvrtiny vyrovnaly skóre. Přísný kurs rozhodčích navíc přinesl pro obě družstva problémy s fauly u klíčových hráček. Utkání jsme chtěli zlomit v poslední čtvrtině. První koš sice patřil soupeřkám, ale poté přišla 11 bodová šňůra našeho týmu (z toho 9 bodů Julie a 100% šestky) a utkání se zdálo pět minut před koncem rozhodnuté. Poté se však vyfaulovaly naše dvě dlouhé hráčky Nela s Julií a ještě minutu před koncem drželi pětibodové vedení. Soupeřky však po našich ztrátách vyrovnaly a i když jsem závěrečnou půl minutu útočili utkání skončilo smírem. Rozhodnutí mělo přinést prodloužení. Nevypadalo to s nám vůbec dobře, vyfaulované dlouhé hráčky, další dvě hráčky se čtyřmi fauly a velká nervozita. To vše se v prvních třech minutách projevilo a soupeřky si udržovali čtyřbodové vedení. Navíc další dvě hráčky postihl pátý faul a 5 zbylých hráček – Anička, Johy, Niky, Adélka a Ema mělo v rukou osud zápasu. Štěstí se k nám ale v posledních dvou minutách přiklonilo měrou vrchovatou. Anička s Johy to vzaly na sebe a několika vydařenými kombinacemi dosáhly obratu skóre. Vítězný koš poté vstřelila Adélka. Euforie byla veliká a za zvládnuté těžké prodloužení patří holkám velká pochvala. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že výkon v průběhu zápasů nebyl ideální a měl velké výkyvy.