U15: V Kladně starší žákyně vydřely cennou výhru

Sokol Kladno BC Slaný 42:49

(12:10 19:23 32:40)

Gončárová Julie 13, Kindermannová Johanka 12, Havlínová Petra 6, Neradová Magdaléna 5, Sadílková Nela 4, Samcová Nikola 4, Nováková Tereza 3, Kolibačová Ema 2, Kučerová Michaela, Pluchová Adéla, Pospíšilová Anna

Očekávali jsme těžký zápas a to se naplnilo.

Kladno hraje tvrdý a houževnatý basketbal a k úspěchu tak vede jen výkon s velkým nasazením. A ten povětšinu zápasu naše holky předváděly. V úvodu jsme si trochu zvykaly na tvrdou hru soupeřek a to včetně rozhodčích, kteří drobné fauly začali pískat až ve druhé polovině první čtvrtiny. Otevřeli jsme skóre, ale potom soupeřky obrátily na 8:3 a nám se nedařilo v útoku prosadit. Do zápasu jsme se dostali zpět přes úspěšné šestky. A poté už to byla přetahovaná o každý koš. Do poločasu jsme si vybudovali mírný náskok, o který jsme chvilkovou ztrátou koncentrace hned po poločase přišli. Do konce třetí čtvrtiny jsme ale odskočili na 10 bodů a přes mírné korekce jsme už vítězství uhájili. Jak už bylo řečeno, vítězství bylo perně vybojované a holky si zaslouží pochvalu. Byla to týmová hra, ale stejně bych vyzvedl dva momenty. Jednak skvělé nasazení Petry, která měla spoustu zisků a také doskoků a jednak výborný výkon Julie, která dávala koše v rozhodujících chvílích, ale hlavně se snažila jako lídr povzbudit spoluhráčky.

Věříme, že odveta ve čtvrtek bude stejně úspěšná a naší hru podpoří domácí palubovka a větší hřiště, které by mělo vyhovovat techničtější hře.