U11: Souboj o 1. místo se Sadskou nejmladší minižákyně prohrály

ŠBK Parker-Hannifin Sadská – BC Slaný 77:37

(17:7 49:16 58:31)

Taušová Karolína 8, Havlínová Natálie 7, Litvová Tereza 4, Marková Karolína 4, Nováková Klára 4, Poláková Jana 4, Fivébrová Ema 2, Urbanová Sára 2, Vágnerová Elen 2, Grzonka Laura, Herinková Tereza, Šímová Karolína

Utkání s nejlepším týmem středních Čech bylo pro naše minibasketbalistky tvrdou zkouškou, a to doslova.

Utkání bylo odehráno ve velkém tempu a nasazení obou družstvech. Sadská měla o malinko vyrovnanější tým a těžila především z rychlého protiútoku a tvrdé obrany.

V prvním poločase se nám nedařilo proměňovat pěkné akce proti nečisté obraně soupeře. Ale největší a rozhodující rozdíl byl v přechodové hře, rychlém protiútoku i v návratu do obrany. V této činnosti prokázaly basketbalistky Sadské velkou kvalitu. Přechod do útoku i návrat do obrany byl bleskový a hraný celým týmem. My jsme při návratu do obrany dělali mnoho chyb a soupeř si tak snadnými protiútoky vybudoval rozhodující náskok.

Ve druhé půli se holky přestaly bát soupeře, zlepšily obranu a hra se vyrovnala. Ve 3. čtvrtině vyzvaly hráčky fandící rodiče k potlesku a ovacím. Čtvrtinu vyhrály 15 : 9. K vidění byl pěkný basket, kombinace, individuální akce i týmová obrana. Na utkání bylo velmi pozitivní to, že se aktivně zapojili do hry i do skórování všechny hráčky týmu.