U15: Starší žákyně o víkendu sehrály dva zcela rozdílné zápasy

Gončárová Julie 14, Sadílková Nela 8, Neradová Magdaléna 6, Havlínová Petra 5, Kindermannová Johanka 4, Pospíšilová Anna 2, Samcová Nikola 1, Kolibačová Ema, Pluchová Adéla

IMG_2999

BC Slaný BK Teplice 118:33

(30:1 63:7 87:24)

Gončárová Julie 34, Sadílková Nela 21, Havlínová Petra 16, Kindermannová Johanka 14, Samcová Nikola 12, Pospíšilová Anna 10, Kolibačová Ema 4, Pluchová Adéla 4, Neradová Magdaléna 3

Jako přípravný zápas jsme ve čtvrtek 11.1. sehráli přátelské utkání s družstvem Kralup. V zápase jsme si chtěli hlavně vyzkoušet všechny trénované činnosti a zahrát si všechny hráčky. Zápas měl oproti předchozím vypjatým derby s Kladnem velmi gentlemanský průběh a holky na obou stranách si mohli především vyzkoušet souhru v útoku a individuální technické dovednosti. Našemu družstvu se povedl vstup do zápasu a první čtvrtin ovládlo 22:6 a poté už se tento náskok udržoval a mírně navýšil. Celkově utkání skončilo 55:32 ve prospěch BC Slaný. Všechny holky si zahrály s chutí a za to chválíme, i když pár nedokonalosti by se našlo. V obraně bylo hodně okének a také v postupném útoku jsme nedodržovali taktické pokyny trenéra.

Střelkyně: Nela Sadílková 16, Johanka Kindermannová 11 (šestky 2/1), Petra Havlínová 8 (4/2), Anička Pospíšilová 8, Niky Samcová 6, Majda Neradová 4, Míša Kučerová 2, dále hrály Áďa Pluchová a Anička Hůlová

V sobotu nás už čekala NRL a družstvo Děčína, které bez porážky vede tabulku. Chtěli jsme je překvapit a zabojovat o vítězství. Bohužel holky se nepotkaly se správnou formou. Začátek zápasu ještě vypadal slibně. Sice jsme dotahovali, ale drželi se do 9 minuty na dostřel (11:16). Poté ale nastal kolaps a do konce poločasu soupeřky odskočily na hrozivých 16:53. Tento úsek jsem projeli 5:37 a srazily nás tradiční neduhy. Soupeřky přitlačily v obraně, což vedlo na naší straně k obrovskému množství naivních ztrát a Děčín je z rychlých protiútoků nemilosrdně trestal. V šatně jsme se motivovali, že si zahrajme alespoň o vítězství ve druhé půli. Holky zvedly hlavy, soupeřky také mírně polevily a střídaly a výsledkem byla vyrovnaná druhé půle (24:24) a částečné napravení dojmu. Celkově se dá říci, že s Děčínem jsme sehráli i v prvním zápase vyrovnané úseky. Ale v obou zápasech nás zradilo 12 minut hry, ve kterých nás soupeřky přejely o 30 bodů a bylo po zápase.

V neděli přijely Teplice a byl to zcela opačný zápas. Od začátku jsme dominovali a výsledkem byla jednoznačná výhra. V útoku si většina hráček s chutí zastřílela a ve hře se objevovali prvky, které chceme vidět a trénujeme je. Založení rychlého protiútoku, hra ze slabé strany, spolupráce s pivotem. V obraně jsme už tolik jásat nemohli, zvlášť ve druhém poločase holky hodně polevily a umožnily soupeřkám korigovat skóre a hlavně jsme nesmyslně faulovali, takže jsme vyhráli i na fauly 37:27 a byli jsme rádi, že jsme dohráli v pěti hráčkách.

Za 14 dnů nás čekají dálkové výjezdy do Plzně a Mariánských Lázní – k soupeřkám ze druhé poloviny tabulky.