U15: Venkovní vítězství byla jednoznačná, ale nerodila se lehce

Gončárová Julie 19, Kindermannová Johanka 15, Sadílková Nela 15, Pospíšilová Anna 12, Pluchová Adéla 10, Neradová Magdaléna 9, Havlínová Petra 8, Samcová Nikola 6, Hůlová Anna Marie 2

DBaK B – BC Slaný 51:74

(18:21 36:28 40:57)

Gončárová Julie 25, Sadílková Nela 13, Havlínová Petra 11, Nováková Tereza 8, Kindermannová Johanka 6, Pluchová Adéla 4, Samcová Nikola 4, Neradová Magdaléna 2, Kolibačová Ema 1, Hůlová Anna Marie, Pospíšilová Anna

Z víkendového zájezdu do Mariánských Lázní a Kožlan spojené i s přespáním jsme přivezli dvě vítězství. Ani jedno však nebylo tak jednoduché jak by mohly napovídat výsledky.

Sobotní utkání v Mariánských Lázních jsme rozehráli velmi vlažně a šikovné domácí hráčky, které nastoupily jen v šesti nás trestaly. Do poločasu se nám podařilo vybudovat mírný náskok 39:30. Navíc jsme museli bojovat s nepřízní rozhodčího, který po první čtvrtině téměř přestal pískat domácím fauly asi aby vůbec dohrály (za celý zápas 7 domácích faulů z toho 4 za první čtvrtinu). Holky se ale semkly a ve třetí čtvrtině rozhodly výsledkem 33:11, když nejlepším hráčkám soupeře už docházela při malém počtu energie. Zahrály si i bodovaly všechny hráčky a velmi dobře se tak vypořádaly s „nepřízní osudu“.

Nedělní zápas s DBaK Plzeň B v Kožlanech sliboval hezčí basket, když domácí posílily o hráčky z A týmu. Bohužel se začínalo už v 9h ráno, tak jsme si museli počkat až se obě družstva trochu probudí a dostanou se do zápasu. My jsem začali asi šesti ztrátami a dopřáli soupeřkám vedení 10:2. Potom se probudily naše pivotky Julie, Nela a podpořené dobrou obranou Terky nás dotáhly v první čtvrtině k vedení 21:18. Bohužel ve druhé čtvrtině přišel herní výpadek, nebyli jsme si schopní přihrát, příhry končily v autu. Domácí vycítily šanci a přitlačili v obraně. Hrály přímočaře, hladově a my jsem podlehli panice, navíc vzplály emoce a do poločasu jsme po čtvrtině hrůzy prohrávaly 28:36. V tu chvíli by na nás asi moc lidí nevsadilo. O přestávce jsme si vyříkali v šatně a světe div se, třetí čtvrtina opět rozhodla v náš prospěch. Zlepšily jsme obranu i efektivitu střelby a přišla odměna v podobě 22 bodové šňůry, když celou čtvrtinu jsme vyhráli 29:4. V poslední čtvrtině už jsme udržovali dvojciferné vedení a v závěru už vítězství pohlídali.

Celý víkend odehrála velmi dobře Julie, táhla nás bodově i s chutí do basketu a proměňovala i nájezdy s fauly, mnohdy neodpískanými. Na pivotu dobře doplňovala i Nela. V rozhodujících momentech nakonec podpořila tým neutuchající bojovností Petra, i když se jí v některých fázích zápasů tolik nedařilo. V neděli ještě můžeme pochválit za poctivý výkon v obraně i útoku Terku. Ostatní hráčky také odmakaly a mají na vítězstvích určitě svůj důležitý podíl.

První polovina soutěže tak nakonec vyšla podle našich představ a do odvet jdeme neporaženi s touhou potvrdit slušné výkony i v těžkých zápasech v Mostě a na Kladně, kde nás čeká hned další zápas v úterý 26. 2.