Muži: Úspěšná premiéra a vstup do SBL

Poslední zářiový víkend vstoupilo do nové sezóny i družstvo můžu a premiéra to byla úspěšná.

BC Slaný BC Real Réma 71:56 (19:16 38:30 55:41)

V sobotu večer se na slánské palubovce představil tým BC Real Réma Nymburk, který se pravidelně umisťuje na těch nejvyšších příčkách v soutěži. Čekalo se tedy vyrovnané utkání, čemuž naznačoval i samotný průběh zápasu.

Domácí vstoupili do utkání rychlým vedením 6:0. Hosté z Rémy však ukázali své kvality a v 8. minutě už vedli 16:13, našim borcům se však ještě do konce první čtvrtiny povedlo získat vedení na svou stranu a zvítězili v ní 19:16.

Od té doby si slánští své vedení už hlídali a postupně ho navyšovali, což vedlo k celkovému vítězství 71:56.

Jedinou kaňkou na tomto utkání bylo zranění  Lukáše Lavičky na začátku 3. čtvrtiny, který bude týmu chybět několik zápasů. Přejeme brzké uzdravení!

Nastřílené body: Libecajt 19, Kozelka 15, Horák L. 10, Kus 9, Horák M. 8, Nový 4, Lavička 3, Novák 2, Nič 1.

BC Slaný BA Poděbrady o.s.   71:60  (21:17 31:24 50:41)

V neděli se proti Poděbradům lépe dařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, která náš tým držela po celou dobu zápasu v těsném vedení.

Dalším důležitým faktorem, který vedl ke konečnému vítězství 71:60 byla úspěšná střelba trestných hodů, kdy jsme proměnili 14 z celkových 21 trestných hodů.

Nastřílené body: Libecajt 22, Kozelka 20, Horák M. 11, Horák L. 8, Kus 4, Novák 4, Nový 2.

Další domácí zápasy hrají muži již následující víkend (12.a 13.10.) proti nevyzpytatelnému Mělníku (od 17 hod.) a silným Kralupům (od 11 hod.). Přijďte fandit a pomoct prodloužit domácí neporazitelnost.