U15: Domácí prohry starších žákyň se silnými soupeři

O víkendu do Slaného zavítaly týmy, které patří k hlavním favoritům naší soutěže.

Zápasy jsme sice prohráli, ale nutno říci, že se ctí a po velmi slušných výkonech.

BC Slaný Tatran Kraslice  52:75   (13:24 25:43 40:61)

Chalupová Eliška 13, Samcová Nikola 13, Kindermannová Johanka 9, Pospíšilová Anna 6, Pluchová Adéla 5, Hůlová Anna Marie 4, Dvořáková Klára 2, Kučerová Michaela, Neradová Magdaléna

BC Slaný  Sokol Kladno  62:79   (17:22 33:40 43:63)

Kindermannová Johanka 20, Dvořáková Klára 14, Samcová Nikola 11, Chalupová Eliška 7, Pospíšilová Anna 4, Pluchová Adéla 3, Vargová Valentýna 2, Hůlová Anna Marie 1

V sobotu s Kraslicemi nám utekl úvod utkání a potom už jsme stále jen dotahovali. Soupeřky hrály s velkým nasazením, bojovali urputně o každý míč a snažili se o zakončování z rychlých protiútoků. Naše děvčata ale po nepovedeném začátku nesložila zbraně a stále se držela nadostřel a celý druhý poločas jsme prohráli jen těsně.

V neděli přijel velmi dobrý tým Kladna s vysokými pivotkami. Na přípravném turnaji jsme prohráli o 50 bodů a tentokrát byly soupeřky ještě silnější. My jsme vinou zranění nastoupili s osmi hráčkami a skvěle zabojovali. Soupeřky šly v první čtvrtině do mírného vedení, ale drželi jsme se a ve druhé čtvrtině po osmibodové šňůře jdeme do vedení 29:26, ještě vedeme 33:30, ale potom soupeřky šnůrou 10 bodů obrací na poločasové vedení. Ve třetí čtvrtině už nám docházely síly a soupeřky utkání rozhodly. Naše hráčky se však nevzdaly a bojovaly až do konce a poslední čtvrtinu zasloužené vyhrály.

Za bojovnost a a nasazení musíme celé družstvo pochválit, ještě nám chybí kvalita v řešení herních situací a zkušenosti. Myslíme si, že máme v tomto směru velký prostor ke zlepšení a na trénincích vylepšíme a v zápasech získáme potřebné zkušenosti.

Za 14 dnů vyrážíme do Teplic a do Děčína.