U15: Po nadšeném výkonu sladká výhra starších žákyň s Kraslicemi

Do Slaného dorazilo silné družstvo z Kraslic, se kterým jsme v podzimní části prohráli 2x vcelku jednoznačně o 20 bodů.

BC Slaný Tatran Kraslice  72:61  (25:18 41:37 56:50)

Havlínová Petra 19, Kindermannová Johanka 17, Dvořáková Klára 8, Hrubiková Anna 8, Kučerová Michaela 4, Pospíšilová Anna 4, Pluchová Adéla 3, Kolaříková Karolína 2, Vargová Valentýna 2, Neradová Magdaléna 1

Holky se tentokrát ale zdravě nabudily a celý zápas nepustily soupeřky do vedení. Hlavně vstup do zápasu jsme měli impozantní. Vedení 17:6 v páté minutě zařídily hlavně Johanka s Petrou. Kvalitní obranou jsme nutili soupeřky k chybám a trestali je rychlými protiútoky. Zaskočené soupeřky se trochu otřepaly a přestřelka pokračovala do konce čtvrtiny 25:18. Vedení jsme si udržovali i ve druhé čtvrtině až do stavu 39:27, ale v posledních minutách soupeřky přidaly a snížily na poločasových 41:37. Zvláště jejich poslední koš mrzel. Hráli jsme v útoku na poslední střelu, ale ztratili jsme balón a Kraslice v poslední vteřině skórovaly samy. Ale naše holky to nerozhodilo a do druhého poločasu opět vlétly s neutuchající energií a opět bodově odskakují. Výborná obrana dlouhých hráček nám dávala prostor pro rychlé protiútoky. Koš Kraslic byl doslova zasypaný střelami, žel většinou nepřesnými. Skvěle si vedla uzdravená Kája Kolaříková, která v této fázi výborně zabojovala a bylo jí plné hřiště. Před koncem čtvrtiny opět korekce od Kraslic na 56:50. Rozhodl vstup do poslední čtvrtiny, kdy jsme dvěma koši odskočili na 10 bodů a v soupeřky už neměly sílu na obrat. Stínem je tak jen zranění naší tahounky Petry Havlínové, která 6 minut před koncem odkulhala s podvrtnutým kotníkem. I bez Petry ale holky nepřipustily žádné drama a zápas s přehledem dotáhly k cennému vítězství.

Za předvedenou hru musíme holky pochválit. Každá hráčka skórovala a celá lavička zápasem žila. Konečně holky zahrály nebojácně a s nadšením a vše podpořily dobrou obranou a soustředěným výkonem.

Za 14 dnů zajíždíme na zápasy do Děčína a Teplic, tak doufejme, že navážeme na naši vítěznou domácí sérii.