U15: Utrápené vítězství starších žákyň na úvod finálové části soutěže

Do finálové části soutěže jsme vstoupili vydřenou výhrou po vlažném výkonu.

BC Slaný BA Tygřice Louny 58:49 (9:10 24:21 41:35)

Kindermannová Johanka 21, Hůlová Anna Marie 8, Chalupová Eliška 7, Hrubiková Anna 5, Neradová Magdaléna 4, Samcová Nikola 4, Pospíšilová Anna 3, Dragounová Romana 2, Pluchová Adéla 2, Vargová Valentýna 2

Po vánoční přestávce se náš tým těžko dostával do tempa, několik holek dorazilo takřka z autobusu z lyžařských kurzů. Navíc chyběla naše tahounka Petra Havlínová.

Úvod zápasu jsme tradičně trochu zaspali a soupeřky jdou do vedení 3:8. Využívají své výškové převahy a naší nebojovnosti. Celý zápas vládnou na doskoku. My po většinu prvního poločasu dotahujeme a až krátce před přestávkou jdeme do poločasového vedení 24:21. V úvodu druhé poločasu opět necháme soupeře srovnat a pokračuje přetahovaná o každý koš. Závěr třetí čtvrtiny opět v naší režii a vedeme 41:35. Do poslední čtvrtiny jde sestava hráček, které v zápase hrají s největším nasazením a tento tah se vydařil. Zlepšená obrana přináší několik zisků a jednoduchých košů z protiútoků od Johanky (šňůra 12:2) a vedení 53:37. Poté jsme opět trochu polevili a 10 body vybídli soupeřky k dramatizaci závěru, ale vítězství už jsme uhájili.

Náš výkon vyzněl hodně rozpačitě a je nutné pořádně potrénovat. Druhou mrzutostí je zranění Elišky Chalupové, která si špatným došlapem zlomila kotník a na dva měsíce si musí od basketu odpočinout. Za výkon zaslouží pochvalu a přejeme brzké uzdravení.

Další domácí zápasy budou ještě náročnější, v pondělí 20.1. přivítáme tradiční soupeřky z Mostu a v neděli 26.1. přijedou Kraslice. S oběma jsme podzimní zápasy prohráli, i když s Mostem až v koncovkách. Tak doufáme, že nás holky opět překvapí, ale tentokrát pozitivně.