Kadetky: Vítězný vstup do nadstavby o 1.-4. místo

V sobotu začaly kadetky nadstavbovou část o 1-4 místo. Doma jsme přivítali družstvo Baníku Most.

BC Slaný Baník Most 100:69  (28:17 53:33 72:55)

Pešatová Barbora 27, Dudáčková Barbora 17, Žabkovská Marie 16, Chárová Simona 11, Sadílková Nela 11, Gončárová Julie 6, Marková Štěpánka 4, Pluchová Adéla 4, Rabasová Adéla 4

V základní části to bylo 1:1, a tak jsme očekávali velký boj. Soupeř se poctivě připravoval na naší obranu, a nutno říct, že se jim to ze začátku dařilo. Potom však došlo k vystřídání a přesunutí obranné vozby až na polovinu soupeře s agresivním napadáním. V tento moment se začala hra hostů pomalu bortit jako domeček z karet. Zbytečně nervózní trenérka hostů neustále řešila stolek zapisovatelů a diskutovala s rozhodčími. Náskok narůstal až na 20 bodů v poločase.

Začátek třetí části byl z naší strany ospalý a soupeř toho částečně využil. V tomto momentě jsme se špatně vraceli a nechávali se přečíslit. Po oddechovém čase jsme se vrátili opět do hry, ale přesto jsme tuto část prohráli. Poslední čtvrtina již opět byla podle našich not a závěrečný nápor přinesl i kýženou 💯 k radosti početné fanouškovské části domácích. Fanoušci hostí toto bohužel neunesli a několika nepublikovatelnými výkřiky počastovali naše hráčky.

Příští zápasy za 14 dní pravděpodobně budou odloženy na žádost soupeřů. Dáme všem fanouškům vědět, jak bude soutěž pokračovat.