U15: Starší žákyně bojovaly o 1.místo ve skupině ve dvou zápasech s BK Junior Kralupy

Naše družstvo oslabené o 4 zraněné hráčky nastoupilo o víkendu ke 2 zápasům o špičku tabulky sk.A2 proti tradičnímu soupeři z Kralup.

Zápasy s tímto kvalitním týmem mají svoji hodnotu i basketbalovou úroveň. Dá se říci, že tomu tak bylo i o víkendu.

Obrany dominovaly nad útokem a tak nepadalo moc košů. Bohužel na naší straně bodové skore bylo až příliš nízké na U15 hráčky.

Sobota, 22.2.2020

BC Slaný – BK Junior Kralupy  28:58 (10:22, 12:14, 4:10, 2:12)

Do sobotního zápasu jsme vstoupili velmi slibně, v 4.minutě vedeme 6:0, a nic nenasvědčovalo tomu, že na konci zápasu bude na naší straně svítit skore 28 bodů!!

Soupeř po timeoutu otočil skóre šňůrou 20bodů na 10:22 po 1.čtvrtině.

Ještě 2.čtvrtka byla vyrovnaná (12:14). Pak ale přišel střelecký útlum , soupeř zagresivnil obranu, často až na hranici faulů, které bohužel rozhodí nechávali bez povšimnutí.

Našim hráčkám tvrdá hra nevyhovuje a nedokázaly se proti ní prosadit. Důsledkem byl další 16ti bodový propad ve 2.půli, za kterou se nám podařilo dát jen 6 bodů!!

Za bojovnost a nasazení můžeme holky pochválit. Ale neschopnost proměnit i ty nejvyloženější šance celé úsilí týmu negovala.

Energii a systém do hry přinesla již uzdravená Péťa Havlínová s Terkou Novákovou, střelecky se až do poločasu dařilo Týně Vargové.

Body: Vargová V. 8, Dvořáková K. 6, Kindermannová J. 4, Pospíšilová A. 3, Nováková T. 3, Neradová M.2, Havlínová P. 2

BK Junior Kralupy – BC Slaný 54:38 (13:9, 15:2, 10:14, 16:13)

Nedělní odveta v Kralupech opět začala z naší strany nadějně, a po 1.čtvrtině držíme se soupeřem krok (13:9).

Fungovala nám obrana i přechod do útoku, Johanka s Klárkou a Terkou přidaly body. Vše vypadalo dobře.

Pak ale opět nastal střelecký výpadek, zbytečné ztráty míče a soupeř odskočil na rozdíl 17b v poločase (28:11).

Do 2.půle se holky zdravě namotivovaly! Áňa s Klárkou daly krásné 3b koše, přitlačili jsme v obraně a vyhráli 3.čtvrtinu 10:14.

Ve zlepšené střelbě jsme pokračovali i posledním dějství a opět Klárka a Péťa zatížily skore soupeře dvěma trojkami.

Podařilo se nám stáhnout rozdíl až na 11b, to ale bylo z naší strany vše. Závěr patřil opět domácím.

V obou zápasech nastoupily i holky z U13 (Týna, Kája, Anička) a nevedly si vůbec špatně.

Body: Nováková T. 11, Dvořáková K. 9, Pospíšilová A. 9, Kindermannová J. 4, Samcová N. 4, Havlínová P. 3

Dalšímu zápasu jedeme v úterý 25.2. do Mostu. Držte nám palce.