U15: Starší žákyně vezou ze severu dvě vybojované výhry

O víkendu jsme zavítali nejdříve do Děčína a proti poslednímu týmu tabulky byli favoritem.

Početná marodka a různé školní akce nám ovšem zúžily sestavu. Zápas odehrálo při neúčasti posil z U13 jen 9 hráček. Zápas v Teplicích jsme již hráli v 12ti členné sestavě a širší rotace nám pomohla k potřebnému vítězství.

V obou zápasech se ukázalo, že řadě našich hráček chybí herní zkušenosti a přehled ve hře, dopláceli jsme ztrátami na naši zbrklost po doskocích a rozehrávce. Soupeřky ze severu nejsou basketbalově nijak vyspělé, ale o to víc bojují a rvou se o každý míč, tvrdost převažuje v mnoha případech nad technikou, hra je neurovnaná a to většině našich hráček nesedí.

Absence zraněných rozehrávaček Péti a Elišky je citelná. Obě dokáží do hry dát hodně energie a schopnosti řídit útočné akce týmu. Na tom musíme ještě v trénincích zapracovat.

V obou zápasech ukázali své hezké herní momenty Klárka, Johanka, Anička, Áďa, Míša, Aneta …. Bohužel se holky nevyvarovaly také spoustě zbytečných ztrát a chyb.

Pochvalu si ale určitě všechny, které nastoupily na palubovky, zaslouží za bojovnost a chuť zlomit zápasy, a vyhrát pro sebe a tým důležité body. Tým v sobě včas našel společnou sílu a vítězného ducha, a to je pozitivní příslib pro příští zápasy.

Válečnice Děčín BC Slaný 49:53  (16:14 26:28 36:42)

Dvořáková Klára 12, Pluchová Adéla 10, Pospíšilová Anna 10, Kindermannová Johanka 8, Hůlová Anna Marie 6, Neradová Magdaléna 4, Kučerová Michaela 3, Pospíšilová Kateřina

S Děčínem jsme začali velmi vlažně a pustili soupeřky do mírného vedení. To se v průběhu první čtvrtiny navýšilo na 10:16. Naštěstí jsme do konce čtvrtiny dokázali snížit i díky střele v poslední vteřině a prohrávali jen o koš (14:16). Propadávali jsme hlavně v obraně rychlých protiútoků, kdy jsme velmi špatně zajišťovali. Naštěstí soupeřky měly potíže s proměňováním a tak zůstávalo skóre vcelku srovnané. Ve druhé čtvrtině pokračovala přetahovaná o každý koš. My jsme v závěru překlopili na naší stranu a do šaten jdeme s vedením 28:26. Ve třetí čtvrtině konečně trochu odskakujeme a v závěru čtvrtiny náskok narůstá na 10 bodů. Od Děčína ještě mírná korekce a je to 42:36. V poslední čtvrtině si hlídáme mírný náskok 5-9 bodů. V posledních minutách však dovolujeme soupeřkám laciné dva koše a drama vrcholí. Vedeme o 3 body a už vítězství nepustíme, vyhráváme 53:49.

BK Teplice BC Slaný  40:47 (2:17 12:23 32:30)

Pospíšilová Anna 12, Dvořáková Klára 10, Pluchová Adéla 6, Hrubiková Anna 5, Kindermannová Johanka 5, Kučerová Michaela 4, Neradová Magdaléna 4, Dragounová Romana 1

S Teplicemi chceme odčinit předvánoční překvapivou domácí prohru. A začínáme výborně. Po čtyřech minutách vedeme 12:2 a čtvrtina končí naší výhrou 17:2. Ovšem už konec čtvrtiny ukázal, že se se nám střelba zadrhla. Soupeřky se dostaly do hry, ucpaly bednu a s benevolencí rozhodčích k tvrdé hře najednou přestáváme proměňovat. Utkáním se stává nepohledným tvrdým bojem. Poločas 23:12 v náš prospěch. Bohužel třetí čtvrtina nám nevyšla. Soupeř dotahuje, naše hra se rozpadá, kupíme jednoduché chyby – kroky, míče nám vypadávají z ruky a Teplice jdou v závěru do vedení 30:32. Do poslední čtvrtiny mobilizujeme všechny síly, hned v úvodu se chytíme dvěma koši, soupeřky ještě srovnají na 34:34, ale potom už definitivně získáváme zápas na naši stranu. Rozhodčí naštěstí zpřísnily metr a tak je naše převaha podpořena i dobrou střelbou trestných hodů. Holky bojují o každý balón, tentokrát přidávají i koše a Áďa přidává neomylnou střelbou ze šestek důležité body. Na konci se radujeme z vybojované výhry 47:40.

Věříme, že i v dalších zápasech holky budou bojovat a makat, a že našim fanouškům předvedeme hezčí basketbal již při zápase s lídrem soutěže, družstvem Kralup, s kterým se utkáme o 1.místo ve skupině v sobotu 22.2. od 17:00 doma ve VSH.