U15: Konečně hladké vítězství z Loun, v Mostě vyhrávat zatím neumíme (+fotogalerie)

Po sérii porážek a těsných výher jsme si konečně zahráli slušný basket bez nervů v závěru.

2.3.2020, BA Tygřice Louny – BC Slaný 37:83

Na začátku jsme jako vždy pomaleji rozkoukávali a soupeř se ujal vedení 6:2 především díky chybné obraně urostlých podkošových hráček soupeře.

Recept na hru soupeřek jsme našli v zrychlené hře, pohybu v útočné fázi a přísnější obraně hráček s míčem. Začínáme soupeřky přehrávat a do konce čtvrtiny jdeme i díky trojce Klárky vteřinu před koncem do vedení 19:8.

Po opět pomalejším nástupu do 2.čtvrtiny se postupně holkám dařilo opět navyšovat skóre na poločasový rozdíl 20 bodů.

Ve třetí čtvrtině polevujeme a necháváme hráčky Loun lehce skórovat. Naše hráčky trochu podlehly pocitu, že se zápas vyhraje už sám…. v útoku neproměňujeme jasné příležitosti a střílíme z nepřipravených pozic. Namísto diktování tempa hry se ze zápasu stává nepohledná honička od koše ke koši. A náš náskok se tenčí ke 14 bodům.

Po několika time-outech se vracíme ke své hře. Pod košem výborně doskakovala a rvala se Míša Kučerová. Peťa s Aničkou a Klárkou vybojovaly několik míčů na rozehře, Johanka se bodově prosadila z rychlých útoků a ze střední vzdálenosti a vnesla klid do hry týmu.

Na konci třetí čtvrtiny a hlavně v té poslední části hry pak přichází náš závěrečný nápor a soupeř rezignuje.

Na výsledku se podílely všechny hráčky družstva a skvělé je, že každá z nich přidala i své body do konečného skore zápasu.

Holky chválíme za energický výkon a nasazení. Opět jsme se ale nevyvarovali několika neproměněných akcí , kdy naše hráčka po vybojovaném souboji jde sama na koš.

Body: J.Kindermannová 30 !!, K.Dvořáková 11, A.Hrubíková 10, A.Pospíšilová 7, , P.Havlínová 7, M.Kučerová 6, K.Dvořáková 6, N.Samcová 6

 

Další zápas sehrajeme až 21. 3. v Kraslicích a doufáme, že už s uzdravenými marody.

 

25.02.2020, BK Baník Most – BC Slaný 66:52

Zatímco v domácím prostředí většinou Most porážíme, tak u soupeřek na první výhru stále čekáme (za dva roky čtyři porážky). A bohužel na tom nic nezměnil ani poslední zápas. Náš tým se potýká s množstvím zranění, mimo hru je pět hráček a tak jsme vyrazili do Mostu jen v 8 hráčkách, z toho 3 byly minižákyně U13.

Jako již tradičně jsme zaspali úvod zápasu a pustili soupeřky do vedení 0:7. Do konce čtvrtiny vzrostlo skóre na 10:20. Obraz zápasu byl víceméně stále stejný, na jeden náš koš odpověděl Most dvěma koši a tak skóre pomalu narůstalo v náš neprospěch, až do konce třetí čtvrtiny (36:57). V poslední čtvrtině jsme ještě zkoušeli soupeřky rozběhat a přitlačit, ale blíže než na 10 bodů jsme se nedostali.

Hráčky Mostu vyhrály zaslouženě, celý zápas na nich byla vidět větší chuť útočit a situace v útoku řešily daleko jednodušeji a přímočařeji a trestaly každý náš obranný nedoraz. Když se k tomu přidalo naše neproměňování tutovek, tak v součtu to na vítězství nebylo. Našim holkám nelze upřít nasazení, zápas i přes nepříznivý vývoj nevypustily a bojovaly až do konce. Druhý poločas dokonce vyhrály. Ale rozhodující momenty patřily domácím. Bylo vidět, že i naše tradiční opora Péťa ještě po návratu po zranění kotníku není úplně fit.

Body: A.Pospíšilová 12, K.Dvořáková 10, P.Havlínová 10, J.Kindermannová 8, M.Kučerová 8

Tabulka
1. BC Slaný 9 6 3 500:477 15
2. BK Kralupy junior 7 7 0 500:201 14
3. BK Baník Most 8 6 2 593:447 14
4. BK Teplice 7 3 4 289:333 10
5. BSK Tatran Kraslice 6 3 3 379:319 9
6. BA Tygřice Louny 8 1 7 321:549 9
7. Válečnice Děčín 7 0 7 269:525 7

[ngg src=“galleries“ ids=“160″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″ images_per_page=“40″ number_of_columns=“3″ slideshow_link_text=“Fotogalerie“]

Publikováno v Dorostenky U19.