U12: Slánský pohár 2020 – zlato zůstalo doma (+ fotogalerie, video)

Na závěr letošní sezóny odehrály minižákyně U12 úspěšně velmi pěkně obsazený turnaj – Slánský pohár. Turnaje se zúčastnili USK Praha – vítěz přeboru Prahy, HB Basket – 3. místo v Praze a ASK Lovosice – vítěz přeboru Severních Čech.

Turnaj se vydařil po všech stránkách. Všechny týmy předvedly velmi kvalitní basket, přišlo velké množství fanoušků a všichni se dobře bavili.

V prvním utkání porazily slánské holky velmi dobře organizovaný tým HB Basket  31 : 28. Vítězství to nebylo vůbec snadné. Pražský tým měl výraznou výškovou i fyzickou převahu. Naše holky ale soupeře předčily v basketbalových dovednostech.

Nejvyrovnanější, nejdramatičtější byl druhý zápas proti USK Praha. Pražský tým po celý 1.poločas dominoval rychlostí, přímočarostí a doskokem. Naše hráčky prohrávaly dost osobních soubojů, neproměňovaly střelecké příležitosti a poločas prohrály o 12 bodů.  Slánské U12 mají ale vítězné srdce a doma před plnou halou prohrát nechtěly. Ve druhém poločase předvedly nejlepší basketbal na turnaji. Holky zrychlily pohyb, zlepšily obranu i střelbu a náskok USK se pomalu ztenčoval. V poslední čtvrtině už měly holky převahu a otočily vedení na domácí stranu. O našem vítězství 33 : 27  nejvíce rozhodla vyrovnanost týmu a výborné výkony všech hráček.

V posledním zápase domácí hráčky s přehledem porazily ASK Lovosice  66 : 25 a zaslouženě vyhrály celý SLÁNSKÝ POHÁR. V tomto zápase si více zahrály všechny mladší hráčky a předvedly dobrý basketbal.

Vyhlášení výsledků, předání medailí i věcných cen si všichni užili. Patronát nad Slánským pohárem drželo město Slaný  a medaile všem týmům předal starosta města Martin Hrabánek. V závěru také všichni oslavili krásné výročí, 50 let aktivní kariéry s píšťalkou, rozhodčího Pepy Matějíčka.