U19: Premiéra juniorek v nové sezóně na výbornou

V prvním soutěžním utkání čekal naše juniorky tradiční soupeř z Mostu, se kterým hrajeme vždy vyrovnané zápasy. A v zápase se to také potvrdilo.

BC Slaný – Baník Most 66:59 (15:13 30:36 51:49)

Sadílková Nela 18, Havlínová Petra 15, Samcová Nikola 15, Kindermannová Johanka 7, Malá Tereza 5, Pluchová Adéla 4, Pospíšilová Anna 2, Kučerová Michaela, Neradová Magdaléna

První koš sezóny patřil Nele Sadílkové, poté šly soupeřky do mírného vedení, ale skvělou bodovou šnůrou 11:0 jsem odskočili do vedení 15:6 a soupeře jsme v tu chvíli přehrávali hlavně rychlým protiútokem. V závěru čtvrtiny jsem ale měli výpadek a družstvo Mostu skóre dorovnalo. Skóre se ve druhé čtvrtině přelévalo až do stavu 30:29 pro nás, ale poté už se dařilo jen soupeřkám a v poločase jsme prohrávali o 6 bodů.

Do druhé poloviny jsme chtěli co nejrychleji ztrátu smazat zlepšením obrany a rychlými protiútoky, holkám se to dařilo na výbornou. Šnůrou 11:1 otočily na 43:37 a držely si mírný náskok. V závěru 3. čtvrtiny a hlavně na začátku poslední ale soupeřky zabraly a znovu se dostaly do vedení. V 6.minutě jsme vyrovnali a poté už jen navyšovali náskok proti unaveným soupeřkám. Na konci jsme ještě zdramatizovali čtyřmi ztrátami v posledním dvou minutách, ale soupeřky už naštěstí na obrat skóre neměly síly.

Výhra byla zasloužená, holky makaly a body za vítězství si právem zaslouží. Je jen nutné se do dalších zápasů vyvarovat zbytečných ztrát, zlepšit zakončení útoků a dodržovat pokyny trenérů.

Věříme, že naše výkony se budou po dlouhé sportovní pauze dále zlepšovat. V dalším zápase zamíříme v sobotu 16.10.do Loun. Držte nám palce.