U19: Z Loun vezou juniorky BC Slaný povzbudivou výhru

Louny den před zápasem v předehrávce smetli družstvo Mostu o 20 bodů a to hned v úvodní čtvrtině. Přijeli jsme tedy se zdravým respektem a nechtěli nic podcenit.

BA Tygřice Louny – BC Slaný 45:63 (12:15, 22:31, 37:44)

Sadílková Nela 26, Kindermannová Johanka 14, Havlínová Petra 9, Malá Tereza 5, Kučerová Michaela 4, Pospíšilová Anna 3, Samcová Nikola 2, Neradová Magdaléna, Pluchová Adéla, Szentesiová Klára, Zůzová Aneta

Bohužel úvod jsme tradičně zaspali v po pěti minutách prohrávali 8:0. Soupeřky si vystačily s větším nasazením a z toho vyplývajícími útočnými doskoky. My jsme naopak zahodili pod tlakem několik šancí.

Po budíčkovém timeoutu se hra srovnala a do konce čtvrtiny jsme skóre překlopili na naši stranu na 12:15. Ve druhé čtvrtině se nám dařilo náskok navyšovat až ke dvoucifernému vedení. V povedené části utkání jsme pozorně bránili a z rychlých protiútoků zakončovali. Soupeřky již působily unaveným dojmem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili nepozorně a Louny se dostali opět na dostřel 30:33, ale s vypětím sil jsme udržovali mírný náskok.

V poslední části jsme již utkání kontrolovali a soupeřky už nenašly sílu na obrat.

Za zápas se patří holky pochválit. Kromě nepovedeného začátku bylo vidět, že si jdou za výhrou s velkým nasazením a i jako tým. Každý přispěl, bodově hlavně Nelča 26 b. s Johankou 14b. a třeba výborným doskokem Míša. Stínem zápasu je zranění Anety (kotník), tak doufejme, že se dá brzy dohromady.

Další zápas hrajeme s Tygry Praha B 6.11. u nás ve Slaném.