Ženy vezou z Klatov první vítězství ve 2. lize

Družstvo žen o víkendu zajíždělo na západ Čech s cílem pokusit se získat důležité body z Klatov, což se podařilo.

DBaKBC Slaný 106:45 (26:7 55:18 79:34)

Gončárová Julie 15, Dudáčková Barbora 6, Kindermannová Johanka 5, Ničová Iva 5, Pešatová Barbora 4, Rabasová Adéla 4, Sadílková Nela 4, Beťková Magdaléna 2

BK Klatovy  BC Slaný 42:48  (14:11 19:19 29:34)

Dohnalová Gabriela 9, Duchoslavová Markéta 8, Rabasová Adéla 8, Jandová Lenka 6, Pešatová Barbora 6, Gončárová Julie 5, Dudáčková Barbora 2, Rosenbergová Michaela 2, Sadílková Nela 2, Beťková Magdaléna, Kindermannová Johanka, Marková Štěpánka

Sobotní zápas byl pojat jako příprava na neděli s pošetřením několika hráček do důležité konfrontace. V sobotu jsme tedy nastoupili proti jednomu z favoritů 2.ligy BAK Plzeň.  Již od začátku bylo vidět, že naše mladé družstvo bude tahat za kratší část provázku. V každé čtvrtině jsme odehráli slušné dvě minuty, kdy se dařily akce a přicházely body, bohužel jich bylo málo. A tak domácí slavili jednoznačné vítězství.

V neděli jsme zajížděli na palubovku Klatov, a to již v plné zbroji. Celý zápas byl nervózní a hodně bojovný. Nikomu se nedařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, neustále se bojovalo o míč v nebasketbalové poloze vleže. K tomu jsme ještě přidali naši dlouhodobou nemoc, a to je neproměňování vyložených pozic, a tak v poločase svítilo na ukazateli skóre 19:19. Do třetí části naše družstvo vykročilo podstatně lépe a díky několika získanými míči šli do vedení o 15 bodů. Soupeři se ještě díky našim ztrátám podařilo v závěru skóre snížit, ale vítězství a povzbuzení do dalších zápasů jistě pomůže. Na hráčkách o proti minulým zápasům bylo vidět, že chtějí vyhrát a o každý míč příkladně bojovaly, za což přišla odměna získaných bodů.

Příští utkání hrajeme na domácí palubovce s největším favoritem soutěže Pastelka Mladá Boleslav v sobotu 23.10. od 17:00 a v neděli 24.10. přijede družstvo z Liberce a utkání začíná ve 14:30.