U15: Základní skupina Žákovské ligy starších žákyň se blíží k závěru

Náš tým U15 sehrál další tři zápasy v Žákovské lize.

BK Levhartice Chomutov BC Slaný  95:28  (25:2 47:9 74:22)

Poláková Jana 8, Taušová Karolína 8, Nováková Klára 7, Hrubiková Anna 4, Mišiková Tereza 1, Bublíková Markéta, Havlínová Natálie, Herinková Tereza, Kolaříková Karolína, Kovářová Petra, Litvová Tereza, Vargová Valentýna

Utkání, které se hrálo o státním svátku 17. listopadu, pro nás svátkem rozhodně nebylo. Nedařilo se nic a nikomu. Náš slabý výkon neomlouvá ani to, že Chomutov je kandidátem na postup do extraligy a hraje velmi dobře. Domácí na nás od úvodního rozskoku nastoupili s celoplošným presingem. Holky si bohužel s touto obranou nedokázaly po celý zápas poradit. Ztrácely jsme míče při rozehrávce, dokonce i při vyhazování z autu. Neprosadili jsme se ani ve hře 1 – 1. Soupeř byl prostě lepší po všech stránkách a nedal nám mnoho šancí.

Víkendové zápasy byly opakem našeho slabého výkonu v Chomutově.

BC Slaný Sluneta Ústí n.Labem 54:55  (17:18 25:34 38:45)

Taušová Karolína 22, Havlínová Natálie 11, Mišiková Tereza 6, Poláková Jana 5, Hrubiková Anna 4, Herinková Tereza 2, Litvová Tereza 2, Vargová Valentýna 2, Bublíková Markéta, Kovářová Petra, Roubíčková Lucie

Tentokrát se holky probudily do soboty s dobrou formou a bojovaly s favorizovaným Ústím o vítězství až do poslední vteřiny utkání. Hned od 1.čtvrtiny předváděly oba týmy basket ligové úrovně. Hra i skóre bylo stále vyrovnané. Ve 2. čtvrtině si Ústí vypracovalo mírný náskok. Bylo to tím, že se nám nedařila střelba tak jako v úvodní části. Holky to ale nevzdaly, bojovaly dál a pomalu bod po bodu ukrajovaly náskok Ústí. Střelecky se dařilo Káje Taušové. Kája byla bráněna nejlepší hráčkou hostí, ale přesto byla většinou v osobních soubojích úspěšná. V zápase nastřílela 22 bodů.

Dramatické utkání vrcholilo ve čtvrté části. Nejprve slaňačky dotáhly soupeře a získaly 1 – bodové vedení. Potom Ústí opět překlopilo vedení na svou stranu. Bojovalo se o každý míč. Všichni v hale fandili a věřili, že se to holkám povede. V poslední minutě jsme ztráceli 1 bod a měli 3 x míč v rukách. Poprvé se soupeři podařilo ubránit. Další 2 pokusy bohužel vypadly z obroučky. Za předvedený výkon a bojovnost po celý zápas zaslouží všechny hráčky pochvalu.

 

BC Slaný Slavoj BK Litoměřice 62:47  (16:17 33:28 50:40)

Taušová Karolína 13, Herinková Tereza 12, Poláková Jana 12, Havlínová Natálie 8, Mišiková Tereza 7, Litvová Tereza 4, Vargová Valentýna 4, Hrubiková Anna 2, Bublíková Markéta, Kovářová Petra, Roubíčková Lucie

V neděli 21. 11. přivítaly U15 na slánské palubovce tým z Litoměřic. Po vítězství o 20 bodů v Litoměřicích byl tentokrát favoritem náš tým. Tým ze severu se ale zlepšuje každým zápasem a přijel s odhodláním vybojovat 1. vítězství v lize. Start do zápasu se lépe vydařil hostům a holky musely pořádně zabrat, aby skóre 1. čtvrtiny alespoň vyrovnaly. Litoměřice vsadily na týmový výkon a hrály zataženou osobní obranu. Do přehuštěného prostoru pod košem se nám nedařilo proniknout. Ve střelbě z dálky byli lepší hosté. Do poločasu zaznamenali, na U15, neobvyklé 4 trojky.

Dobrou obranou naše hráčky soupeře k ničemu jinému nepouštěly a držely nízké skóre. V útoku se začala projevovat větší vyrovnanost našeho týmu a do poločasu jsme získali 5-ti bodový náskok. Rychlé tempo hry se drželo i ve 2. poločase. Slaňačky pomalu získávaly převahu. Podařilo se několik zisků v obraně zakončených protiútoky do otevřené obrany což nám hodně pomohlo. Ve 3. i 4. čtvrtině jsme měli vždy 5 bodů navrch a zaslouženě si připsali 2. vítězství v patnáctkách.

Petr Kozák

Tabulka skupina B
1. BK Levhartice Chomutov 11 9 2 806:521 20
2. USK Praha 9 8 1 668:409 17
3. SLUNETA Ústí nad Labem 10 6 4 619:566 16
4. BA Sparta 9 5 4 503:464 14
5. BC Slaný 11 2 9 520:800 13
6. Basket Slovanka 8 4 4 472:410 12
7. Slavoj BK Litoměřice 10 0 10 337:755 10

[ngg src=“galleries“ ids=“223″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″ images_per_page=“30″ number_of_columns=“3″ slideshow_link_text=“Slaný – Ústí n.L.“][ngg src=“galleries“ ids=“224″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″ images_per_page=“30″ number_of_columns=“3″ slideshow_link_text=“Slaný – Litoměřice“]

Publikováno v Starší žákyně U15.