U14: Mladší žákyně se při své premiéře v extralize U14 umístily ve skupině A na 5. místě

Účast našich mladých basketbalistek v nejvyšší české soutěži byla pro slánský basketbal velkým úspěchem a pro fanoušky velkým svátkem.

Pro slánské hráčky ročníků 2008 a 2009 byla extraliga velkou zkušeností a odměnou za tvrdou, poctivou práci, za stovky hodin strávených na trénincích a zápasech. Všem hráčkám náleží velké poděkování a úcta za to, co pro slánský basket dokázaly.

Náš malý tým složený výhradně ze slánských odchovankyň byl profesionálním klubům z absolutní české špičky zcela vyrovnaným soupeřem ve všech utkáních. Až do posledního utkání holky bojovaly o postup na závěrečný turnaj o mistra ČR. Pokles formy, zranění, možná i únava užšího kádru nakonec zavinily, že nám postup na final-8 o vlásek unikl.

Výsledky závěrečných utkání:

BSK Continental TJ Jičín   :   BC Slaný            69 :  83    (23 :25, 43 : 41, 60 : 59)

Utkání v Jičíně bylo velmi vyrovnané. Až do konce 3. třetiny se vedení přelévalo na obě strany. Domácím se dařila nadprůměrně střelba z delší vzdálenosti za 2 i za 3 body. Našim holkám to naopak moc nepadalo, a tak museli dřít v obraně a tlačit se do nájezdů. V poslední části naše holky vystupňovaly svůj výkon. Ubránily soupeře na 9 bodech, zlepšily střelbu a utkání rozhodly.

Body: Taušová 19, Nováková 13, Havlínová 13, Poláková 11, Grzonka 10, Herinková 10, Litvová 3, Roubíčková 2, Hejduková 2.

BC Slaný  :  Tygři Praha         64  :  84     (11 :  24, 32 :  45, 52 : 66)

Proti agresivní hře Tygrů se našim holkám nedaří. Soupeř opět vyrukoval na náš tým s tvrdou hrou a hned v 1. čtvrtině odskočil na 13 bodů. Naše holky postupně hru vyrovnaly, ale Tygři si stále udržovali náskok 10 až 15 bodů. Ve 2. půli se nám několikrát podařilo přiblížit na  jednociferný rozdíl. Soupeř měl ale kvalitnější rotaci, velkou výškovou převahu a vítězství si zaslouženě pohlídal.

Body:   Taušová 18, Grzonka 14, Havlínová 9, Marková 7, Nováková 6, Herinková 5, Hejduková 4, Mišíková 1

BC Slaný   :    Pandy Čelákovice         58  :  51        (28 : 9,  38 :25, 48 : 37)

V domácím utkání proti poslednímu celku tabulky všichni očekávali jasné vítězství slánského týmu. První čtvrtina nasvědčovala jasné záležitosti. Soupeř se ale s postupem utkání rozehrál a náš tým šel bohužel s výkonem dolů. Holkám se vůbec nedařilo v útoku. Starou formu slánského týmu držela výborným výkonem pouze Klárka Nováková, ostatní se bohužel nepřidaly. Prohráli jsme všechny zbývající čtvrtiny a byli rádi za těsné vítězství.

Body:  Nováková 18, Poláková 10, Havlínová 8, Mišíková 5, Litvová 5, Grzonka 4, Roubíčková 2,   Hejduková 2, Herinková 2, Urbanová 2

BK Strakonice    :    BC Slaný          47  :  35            (9 : 13, 25 : 20, 37 :30)

Utkání ve Strakonicích bylo přímým soubojem o postupové místo na MČR. Na našem týmu byla znát nervozita. V úvodu jsme herně soupeře přehrávali, ale trestuhodně neproměňovali jasné dvojtakty a střely z blízka. Soupeř byl na utkání výborně připraven. Strakonické holky hrály s obrovským nasazením. V útoku hrály trpělivě a velmi dobře spolupracovaly. Tak nízké skóre náš tým ještě nezažil. Slánské basketbalistky velmi trápila hluboce odstoupená obrana a především zónový presing soupeře. Po celý zápas jsme bohužel na tuto taktiku nenašli recept.

Body:  Taušová 8, Nováková 8, Marková 6, Havlínová 5, Grzonka 5, Poláková 2, Hejduková 1

USK Praha   :   BC Slaný        65  :  58                     ( 12 : 17, 28 :23, 37 : 44 )

S letošní extraligou se naše hráčky rozloučily výborným výkonem proti nejlepšímu týmu soutěže v hale Královka. Po nešťastném zápase ve Strakonicích se v neděli na našem výkonu vše změnilo. Holky hrály s chutí, výborný basket. Utkání bylo vyrovnané a dramatické od úvodního rozskoku až do poslední minuty. Hned v 1. čtvrtce jsme zaskočili favorita dobrou obranou a úspěšnou střelbou. USK ale disponuje velmi vyrovnaným kádrem. A to se projevilo ve druhé čtvrtce, kdy jsme měli užší rotaci a domácí překlopili vedení na svou stranu. Ve 3. období jsme opět mohli točit všechny hráčky a výborným výkonem si vzali vedení zpět. V poslední čtvrtce se hrál velmi rychlý basket a bojovalo se o každou akci. Až do závěrečných minut jsme drželi senzační vedení. USK mělo v samotném závěru více sil a také štěstí. My jsme 3 x minuli a jim to tam 3 x spadlo.

Body:   Nováková 16, Marková 11, Taušová 10, Grzonka 8, Havlínová 7, Herinková 4, Hejduková 1, Urbanová 1