U13 vs. Prosek a Mladá Boleslav

Družstvo starších minižákyň odehrálo o víkendu mistrovské zápasy v Praze na Proseku a v úterý doma přivítalo celek z Mladé Boleslavi Pastelku.

Sobota v Praze nám přinesla první vítězství v soutěži.  První zápas byl poznamenán naší nemohoucností dát koš z rychlého útoku a dvojtaktu bez obránce jen v prvním poločase to bylo 20 takovýchto akcí a k tomu ještě neuvěřitelných 25 jakoby doskoků se zakončením mimo koš. Je jasné, že se úspěch nemohl dostavit. Druhý zápas se stejným soupeřem již byl podstatně lepší hlavně ve 2.čtvtině kdy jsme získali rozhodující náskok který sice domácí v poslední minutě stáhli na nebezpečný rozdíl 4 bodů ale díky košům Kubouškové a Melenové jsme vítězství udrželi. V tomto zápase všichni zabojovali.

Domácí dvojutkání s Pastelkou lehce favorizovalo hosty, kteří o víkendu dvakrát prorazili HB Basket Praha. Náš tým však vstoupil do zápasu velice razantně první čtvrtina 11:0 a po druhé čtvrtině 23:6. Potom se zápas již jen dohrával. Druhé utkání jsme sice také dobře nezačali ale přesto jsme v poločase měli dostatečný náskok.  Bohužel ve druhém poločase jsem udělali některé zbytečné chyby a neproměňovali jasné příležitosti z pod koše, ale celkově můžeme být s herním projevem spokojeni.

Příští zápas se hraje v Praze na Slovance a tam to bude asi křest ohněm. Toto družstvo zatím všechny poráží rozdílem třídy.

Prosek vs BC Slaný 56:41 (15:11 29:16 38:28), 62:66 (18:15 29:40 43:55)
BC Slaný vs Pastelka M.B. 45:20 (11:0,23:6 35:10), 49:18 (7:4 24:5 35:13)

Body celkem: Kuboušková 23, Melenová 10, Žabkovská 19, Malá 6, Dudáčková 3, Brzobohatá 28, Alscherová 11, Hocheová 4, Rabasová 33, Hezinová 9, Chárová 6, Pospíšilová 2, Pešatová 32, Jandová 14, Vydrová 0,