KOMENTÁŘ
 .
Po sobotním nezdaru v Klatovech jsme si byli vědomi, že bez bojovnosti a nasazení to nepůjde. Ono se to samo nevyhraje a s tímto vědomím jsme nastupovali do nědělního souboje v Domažlicích.
 .
Bohužel začátek nasvědčoval, že scénář bude podobný tomu sobotnimu. Po poločase jsme ztráceli 15 bodů. Nakonec se to ale naštěstí nenaplnilo. Po změně stran se slánští rychle oklepali. Začala stíhací jízda, agresivní obrana, úspěšný útok a náskok domácí Jiskry se najednou ztenčuje. Ba co víc, v závěru vedeme o 7 bodů! Těsně před koncem nás ale zradily trestné hody. Ze čtyřech jsme proměnili jediný a domácí vyrovnali na 83:83.
 .
Čekalo nás tedy prodloužení, ve kterém domácí jen dotahovali naše vedení. A nebýt pánů v oranžových tričkách a černých kalhotech, pravděpodobně by se jim to nepodařilo. Chvilkama jsme hráli proti šesti…
 .
Za stavu 93 :93 šel zápas do druhého prodloužení. Zde už měli více sil domácí (15:1), a tak slánští muži padli i v nedělním utkáni konečným výsledkem 108:94.
 .
OHLAS TRENÉRA
.
Trenér Luboš Fric (BC Slaný): „Po zápase v Domažlicích panuje s výkonem spokojenost. Kdybychom proměnili v závěru zápasu o jeden trestný hod více, body by byly doma. V prvním prodloužení jsme při vlastním vedení dali domácím možnost srovnat našimi zbytečnými ztrátami.  Bohužel, je to škoda, ale za předvedený výkon je třeba borce pochválit. Nyní nás čeká derby s Kladnem, a pokud budeme pokračovat ve stylu z nedělního zápasu, máme jistě šanci na úspěch. Dnešní výkon se hodně přiblížil výkonům ze začátku soutěže.“
 .
PŘIJĎTE NÁM FANDIT!
.
Za 14 dní čeka muže dvojzápas s Kladnem, kdy potřebujeme naplno bodovat, jelikož tabulka skupiny A 2.NBL začíná být dost vyrovnaná.