U13: Deset statečných veze dvě výhry z Brandýsa

Chodorová 20 (4/0), Hurychová 11 (8/3), Gončárová 10 (2/0), Pospíšilová 10, Kindermannová 7 (4/1), Sommerová 6, Samcová 4 (2/2), Davidová 2, Novotná 2, Neradová

BK Brandýs nad Labem – BC Slaný 17:47

(2:19 8:25 12:36)

Gončárová 15 (2/1), Chodorová 11 (2/1), Kindermannová 9 (4/1), Pospíšilová 6 (1/0), Samcová 4, Novotná 2, Davidová (2/0), Sommerová (2/0), Hurychová, Neradová

Podle konečných výsledků dopadlo vše jednoznačně a přivezli jsme si z Brandýsa dvě výhry o 30 a 40 bodů, ale oba zápasy byly tvrdě vybojované.

Na zápasy dorazilo vinou zranění jen 10 statečných, tak jsme museli odehrát na dvě pětky bez možnosti vystřídání. V zápase jsme tak asi 5 minut hráli i ve 4, když Kačka musela zastavit krvácení z rozbitého nosu. Navíc v nedýchatelném vzduchu tělocvičny docházely síly dvakrát rychleji. V prvním zápase jsme začali špatně a po šest minutách prohrávali 4:11, potom však holky zabraly a Kačka střílela koše na 14:11. Druhá pětka potom soupeře zcela rozebrala a vyhrála čtvrtinu o 20 bodů po velmi dobrém výkonu s nasazením v obraně. Druhý zápas začal zmíněným zraněním Kačky, ale zbylá čtveřice se činila a rozhodla zápas vedením 19:2. Poté jsme už utkání měli pod kontrolou, ale hezkých akcí už bylo na obou stranách vidět pomálu hlavně vlivem zmíněné únavy.

Všechny hráčky je třeba pochválit za bojovné výkony a každý podle svých možností přispěl k výhře. Další zápasy sehrajeme 15.10. doma s Prosekem, tak zveme naše příznivce.

S příchodem října proběhla u družstva ještě jedna změna. K družstvu přichází jako druhý trenér Rosťa Nič, známá slánská basketbalová osobnost. Věříme, že pro holky to bude impulsem k jejich dalšímu basketbalovému růstu.