U12: V oslabené sestavě jsme se v Příbrami na těsné výhry až překvapivě nadřeli

Nováková 18 (4/2), Havlínová 7 (3/3), Pluchová 6 (2/0), Drunecká 2 (3/0), Hermannová 2, Dvořáková K. 1 (2/1), Neradová (2/0)

ŠSK Příbram – BC Slaný 28:31

(4:6 16:14 25:25)

Nováková 14 (5/2), Dvořáková 6, Pluchová 4, Červená 2, Havlínová 2, Neradová 2, Drunecká 1 (2/1)

20161207_1649261Ve středu 7. prosince jsme na žádost domácích předehrávali utkání 8. kola v Příbrami

20161207_1649541

Výjezd v pracovním dni byl poměrně náročný. Holky vyrazily hned po škole (obědvalo se v autě), abychom byli do 14 hodin na místě. Tentokrát s námi necestovala naše největší opora Kačka Chodorová, která dala přednost tréninku na Spartě, ze školy nestíhala Alice, nebyla ani nemocná Nikča. Ke svému prvnímu zápasu v soutěži nastoupila Natálka Hejčová z přípravky. I tak jsme se domnívali, že domácí školní klub přehrajeme.

Do zápasu jsme z časových důvodů nastoupili téměř bez rozcvičení. Na kluzkém gumovém povrchu školní tělocvičny jsme se v úvodu zápasu pohybovali hodně nejistě. Naopak příbramská děvčata na nás jako lídra soutěže vlétla bez bázně a hany. Domácí hráli v minibasketbale poměrně neobvyklý systém. Místo snahy o nájezd stříleli z větší vzdálenosti a 2-3 hráčky okamžitě doskakovaly.

Na začátku druhé čtvrtiny jsme prohrávali 2:13 a už v ten moment nám bylo jasné, že nás čeká pořádná šichta. Náskok domácích jsme v dalším průběhu ze všech sil dotahovali, ale minutu před koncem Příbram proměnila šestky a opět vedla o 2 body. Navíc my jsme už 3 minuty nebyli schopni dát koš. V tento moment to s námi vypadalo věru zle… naštěstí, domácí poslední minutu nezvládli. Dvakrát ztratili míč na půlce a my jsme z rychlých protiútoků vstřelili tři rychlé vítězné koše za sebou…uff to byla úleva 🙂 .

Nakonec se nám podařilo vyhrát stejným rozdílem i druhé utkání s volným střídáním. Tento zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, ani jedno družstvo v něm nevedlo o více než 4 body, vedení se přelévalo ze strany na stranu.

Nejpozitivnější zpráva dne – už s námi byla po zranění opět trenérka Šárka Zelenková, má moc pěkné berle a speciální zkrácenou fusekli 🙂