U12: Mladší žákyně otočily téměř ztracený zápas s Příbramí

BC Slaný SPŠ Příbram  64:58

(10:23 28:41 44:52)

Nováková Klára 17, Hrubiková Anna  10, Taušová Karolína 9, Hejčová Natálie 8, Herinková Tereza 6, Poláková Jana 6, Grzonka Laura 2, Kolaříková Karolína 2, Pospíšilová Kateřina 2, Vančová Lenka 2, Kavanová Anežka, Litvová Tereza, Salabová Tereza, Vargová Valentýna

20181117_114151

Do zápasu s posledním družstvem tabulky naše „dvanáctky“ nevstoupily vůbec dobře.

První koš sice vstřelila Anička, ale v šesté minutě svítilo na tabuli hrozivé skóre 2:19! Vůbec se nám nedařilo ubránit především klíčovou hráčku Příbrami, která nám jen za 1/4 nasázela 12 bodů.
Od tohoto okamžiku jsme se ale začali zlepšovat. Ještě první pětka korigovala na 10:23, druhá čtvrtina skončila remízou 18:18.

Když však ve druhé minutě druhé půle byl stav 28:49, na naše vítězství by si asi nikdo nevsadil. Jenže nejlepší hráčce hostí docházely síly a náskok se najednou začal ztenčovat. Střelecky se chytla i Hejčí a do poslední části se vstupovalo najednou za hratelného stavu 44:52.
Druhá pětka složená hlavně z hráček U11 pak dokonala obrat. Obrovskou bojovností jsme soupeře prakticky nepouštěli přes půlku, dařila se střelba, padaly šestky, prostě vycházelo vše. Za 4 minuty bylo vyrovnáno a v závěru jsme si už vítězství vzít nenechali.