U17: Kadetky o víkendu prohrály s Děčínem a porazily Litoměřice

BC Slaný Horejsek Děčín 63:78

(16:19 34:46 53:61)

Gončárová Julie 24, Žabkovská Marie 9, Dudáčková Barbora 6, Chárová Simona 6, Pešatová Barbora 6, Rabasová Adéla 6, Marková Štěpánka 5, Kindermannová Johanka 1, Neradová Magdaléna, Pospíšilová Anna, Žabkovská Klára

IMG_3048

Družstvo U17 se konečně po šňůře venkovních zápasů představilo na domácí palubovce.

Ze zápasů na hřištích soupeřů jsme přijeli s bilancí 2:2. Jedna porážka byla ostudná a druhá smolná o jeden koš v Liberci. Byli jsme tedy zvědaví na představení v domácím prostředí. Přivítali jsme celky ze severu – Děčín s jednou porážkou a Litoměřice, které měly stejnou bilanci jako naše družstvo.

S Děčínem jsme dobře začali, vedli jsme 11:2, ale potom jsme pomalu začali hru přenechávat soupeři. Ten si do poločasu vytvořil náskok 12 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme se ještě pokusili o zvrat, což se nám málem povedlo, když v 5.minutě se náskok soupeře smrsknul na pouhé tři body. V tomto okamžiku jsme měli ještě 5 zisků míče, které jsme trestuhodně promarnili a soupeř pak znovu udeřil a získaný náskok udržel. Opět se ukázalo, že družstvo je měkké bez potřebné agresivity s žalostným driblinkem u většiny hráček. Pokud nedojde k zlepšení těchto činností, nemůžeme se posunout dál.

BC Slaný Slovan Litoměřice B 61:48

(16:14 38:24 51:37)

Gončárová Julie 24, Pešatová Barbora 8, Žabkovská Marie 7, Dudáčková Barbora 6, Sadílková Nela 6, Chárová Simona 4, Marková Štěpánka 2, Neradová Magdaléna 2, Žabkovská Klára 2, Kindermannová Johanka, Szentesiová Klára

IMG_3050

V neděli družstvo Litoměřic přivezlo velice šikovnou malou hráčku č.5, která našim dívkám předváděla jak se správně dribluje a sleduje pohyb spoluhráček po hřišti. Tentokrát jsme začátek zápasu zaspali a hosté šli do vedení 8:0. Teprve potom došlo k probuzení a otočení výsledku v náš prospěch. V následujícím průběhu utkání jsme pozvolna vedení navyšovali a v jeden moment to bylo o 20 bodů. Bohužel v závěru utkání množství našich chyb pomohlo soupeři ke snížení na 13 bodů.

Nutno podotknout, že družstvo Litoměřic předvedlo mnohem lepší výkon než sobotní Děčín. Nyní nás čekají domácí zápasy s Berounem, Louny, Lovosicemi a Libercem. Snad bude dost prostoru k radosti z předvedené hry.