U15: Vítězná série starších zákyň pokračuje (+fotogalerie)

Sadílková Nela 22, Gončárová Julie 20, Pospíšilová Anna 11, Neradová Magdaléna 9, Havlínová Petra 6, Pluchová Adéla 3, Kindermannová Johanka 2, Samcová Nikola 2, Kolibačová Ema, Kučerová Michaela

20181208_203835

BC Slaný BA Tygřice Louny  111:21

(33:2 57:11 87:17)

Kindermannová Johanka 25, Gončárová Julie 24, Sadílková Nela 18, Havlínová Petra 10, Neradová Magdaléna 10, Nagyová Monika 8, Samcová Nikola 6, Pluchová Adéla 4, Pospíšilová Anna 4, Kučerová Michaela 2, Hůlová Anna Marie, Kolibačová Ema

První polovinu soutěže starších žákyň jsme zakončili dvěma výhrami na domácí palubovce a natáhli tak vítěznou sérii na 5 výher.

V sobotu přijelo družstvu Mostu s ligovými pendly z Chomutova a my jim chtěli oplatit venkovní porážku. V první čtvrtině to byl vyrovnaný boj, měli jsme mírnou převahu, ale nedokázali zužitkovat. Ve druhé čtvrtině jsme se dostali do mírného vedení a poločas byl o osm bodů pro nás. Druhý poločas jsme začali výborně a za pět minut se dostali do 20-ti bodového trháku a vypadalo to na jasné vítězství. V poslední čtvrtině naše hráčky zvolnily tempo a lehkovážnou hrou dovolily soupeři snížit na konečný rozdíl 10 bodů.

V neděli jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky z Loun. Nástup do zápasu byl skvělý a za pět minul jsme vedli 24:0. Poté jsme už střídali všechny hráčky a dovedli zápas k jednoznačnému vítězství. I v širší rotaci jsem se stále snažili hrát naši hru a sehrávat tak hráčky z lavičky s hráčkami ze základní pětky a tak lze všechny pochválit za týmový výkon.

V tabulce skupiny A končíme na 3. místě za družstvy Děčína (suverénní bez porážky, postupuje do ligy) a těsně za Kladnem na vzájemný zápas o 1 bod. Těsně za námi družstvo Mostu. Ve druhé polovině soutěže nás čekají stejní soupeři už bez Děčína a máme tak možnost bojovat o nejvyšší příčky s Kladnem a Mostem.

Družstvo táhnou hráčky ze základní pětky a podařilo se zapracovat i mladší hráčky, které před sezónou přišly z nižší kategorie. Ve hře se snažíme pracovat na aktivní obraně, rychlém protiútoku i aktivní hře v postupném útoku. Holky v sobě určitě mají potenciál se dále zlepšovat. Nyní nás trápí nekoncentrovanost v obraně, umíme hrát aktivní obranu, ale nevydržíme po celý zápas a i slabší soupeři potom útočí do hodně otevřené obrany. Soupeře potom přehráváme spíše energickým útokem, ale při vyrovnaných utkáních a proti houževnaté obraně Kladna už potom záleží na každém koši a je třeba na naší obraně zapracovat.