Kadetky stále bez prohry – vítězí nad Lovosicemi a Litoměřicemi

O víkendu naše kadetky přivítaly na domácí palubovce celky ze severu Čech.

BC Slaný ASK Lovosice 131:24 (24:5 56:11 88:23)

Havlínová Petra 19, Chárová Simona 18, Pešatová Barbora 17, Gončárová Julie 15, Rabasová Adéla 15, Žabkovská Marie 12, Marková Štěpánka 10, Sadílková Nela 10, Dudáčková Barbora 9, Pluchová Adéla 6

První zápas s Lovosicemi měl být vyrovnaný, ale soupeř přijel s novými hráčkami. Jen tři byly z původního týmu, který nám v loňské sezóně dělal problémy. První koš padl bohužel do naší síťky, ale to bylo od hostujícího týmu bohužel všechno, co nám zde předvedl. Potom již na slánské palubovce hrálo bylo jen jedno družstvo a to naše. V 18. minutě svítilo na ukazateli skóre 52:7 a bylo jen otázkou kde se zastaví. Nakonec to bylo na číslici 131.

BC Slaný Slovan Litoměřice B  81:60 (30:12 45:25 69:40)

Gončárová Julie 16, Pešatová Barbora 14, Chárová Simona 12, Žabkovská Marie 11, Rabasová Adéla 8, Dudáčková Barbora 5, Havlínová Petra 5, Marková Štěpánka 5, Pluchová Adéla 5, Sadílková Nela

Následující den přijelo družstvo Litoměřic, které tak jako náš tým nepoznalo jak chutná prohra a proto se očekával vyrovnaný souboj. Naše kadetky však vstoupily do utkání soustředěné a během pěti minut získaly náskok patnácti bodů. Druhá část byla vyrovnaná ale poločasové skóre 45:25 nám dávalo šance na plný bodový zisk. Ve třetí čtvrtině jsme naše vedení opět navýšili až na 30 bodů, čímž došlo k uklidnění a soupeř toho využil aby na konci utkání byl stav 81:60.

Co dodat, sobotní zápas, to byl spíše lehčí trénink. V neděli to bylo o obraně, kdy jsme získali agresivitou množství míčů. V útoku stále chybí přehled a rozvaha v zakončení, což vede k velkému množství neproměněných nájezdů.

O víkendu 2. a 3.11. zajíždíme na palubovky soupeřů že Západních Čech – do Plzně a Mariánských Lázní. Tak snad opět dorazíme s plným bodovým ziskem.