U15: Z výpravy na sever vezeme dvě vysoké výhry

I když celkové skóre obou zápasů vyznívá jasně ve prospěch BC Slaný, tak ani jedno se nerodilo lehce a vždy se rozhodlo až po poločase. V obou utkáních nám z různých důvodů chybělo několik tradičních hráček.

BK Teplice BC Slaný  29:80

(4:13 18:22 22:63)

Havlínová Petra 27, Kindermannová Johanka 16, Hůlová Anna Marie 8, Dvořáková Klára 7, Pospíšilová Anna 6, Samcová Nikola 6, Dragounová Romana 4, Pluchová Adéla 4, Kučerová Michaela 2

V sobotu v Teplicích chyběla „trojkařka“ Eliška. Zápas jsme začali velmi nervózně a těžko se probíjeli přes houževnatou obranu domácích, které nastoupily v šesti hráčkách. Sice jsme se dostali do mírného vedení, ale herní projev byl nekoukatelný. Nedůrazná obrana, postupný útok bez pohybu a křeč při střelbě. Poločasové skóre 22:18 je výmluvné. Během přestávky jsme si museli „vysvětlit“, jak by mělo naše družstvo hrát. A do druhé půle nastoupilo „jiné družstvo“. Na soupeřky vlétlo jako uragán a za pět minut, díky šňůře 31:0, bylo o utkání rozhodnuto. Poté už jsme utkání v poklidu dohráli.

Válečnice Děčín BC Slaný  31:97

(12:17 22:38 29:68)

V neděli byla neúčast ještě citelnější, k Elišce přibyly Petra, Niky a nemocná Johy, a tak jsme odjeli s 8 hráčkami a první soutěžní zápas za nás odehrály Anička Hrubiková, Týna Vargová a Kája Kolaříková z družstva U13.

Začátek zápasu proti Děčínu opět velmi nervózní. Soupeřky svoji slabší techniku vynahrazovaly bojovností a přímočarostí a rozhodčí je trochu podpořily shovívavostí při posuzování kroků. Mírně jsme vedli nejvíce však o 10 bodů a až před přestávkou jsme trochu utekli na poločasové skóre 38:22. A tak jako den předtím jsem začali hrát až po poločase. Rozhodl náš nástup a šňůra 24:3 během úvodních pěti minut. Poté už jsme na hřišti dominovali a otázkou byla jen výše skóre.

Výhry jsou pro naše družstvo cenné. Nakonec je dobře, že i přes slabší první půle našlo družstvo sílu utkání zlomit a druhý poločas odehrát na dobré úrovni. Další utkání sehrajeme doma i venku s družstvem Kralup. Tato utkání se sousedem v tabulce slibují vyrovnané souboje, tak se máme na co těšit.