Družstvo žen přivítalo ve svém druhém zápase SBL celek z Brandýsa.

BC Slaný BK Brandýs nad Labem B  73:67

(9:17 29:33 42:51 61:61)

Matějková Zuzana 36, Duchoslavová Markéta 16, Gončárová Julie 6, Jandová Lenka 6, Žabkovská Marie 6, Beťková Magdaléna 2, Pešatová Barbora 1, Dohnalová Gabriela, Dudáčková Barbora, Marková Štěpánka, Ničová Iva

Hostující hráčky byly před zápasem považovány za mírného favorita. Průběh utkání tomu i odpovídal, když jsme většinou jen dotahovali náskok soupeře. Ten se pohyboval mezi pěti až deseti body, vedli jsme jen v úvodu.

Největší drama pro diváky a aktéry utkání začalo v čase 38:00, kdy bylo na ukazateli skóre 54:61. Díky vysunuté agresivní obraně jsme získali několik míčů, které jsme zužitkovali ve dvě úspěšně tříbodové střely Žáby a Zuzy.

Drama vyvrcholilo 9 vteřin před koncem základní hrací doby. Po faulu jsme házeli dva trestné hody za stavu  60:61! Bohužel byl úspěšný jen jeden, a tak se šlo do prodloužení. Zde jsme byli nakonec živější než hostující tým. Matějková vstřelila v prodloužení důležité body a my jsme získali cenné vítězství.

Tentokrát se všem nedařilo, ale bojovností a houževnatostí jsme zápas otočili a skvělým divákům předvedli adrenalinovou podívanou. I jim patří toto vítězství. Díky vám, přijďte i příště!

Příští zápas hrajeme v Čelákovicích které taky nepoznaly hořkost porážky.