U11: Nejmladší minižákyně i přes zlepšený výkon ve druhé půli poprvé prohrály

Až ve svém čtvrtém zápase v přeboru U11 naše nově složené družstvo „jedenáctek“ prvně prohrálo – v Mladé Boleslavi s domácí pastelkou.

Basket Pastelka MB BC Slaný 44:33 (13:8 34:10 40:24)

Suchopárková Sofie 8, Grzonka Laura 6, Šímová Karolína 6, Kovářová Miloslava 5, Marková Adéla 2, Přibáňová Nela 2, Urbanová Sára 2, Víchová Anežka 2, Drasnarová Nikola, Formánková Anna, Hejduková Dominika, Poláchová Natálie, Svobodová Nela, Vágnerová Sofie, Víchová Eliška

Svou premiéru hlavního kouče si zde odbyla i Jitka 🙂 . To, že do zápasu naskočilo všech 15 nominovaných hráček nás moc potěšilo. Jitce to ale paradoxně trenérskou premiéru hodně ztížilo. Slánské jedenáctky jsou složené z hráček, které již třetím rokem hrají soutěže čbf, ale i z hráček, které úplně začínají. Veliké výkonnostní rozdíly mezi nimi jsou proto logické. Pro trenéra je pak někdy velice složité odkaučovat zápas tak, aby byli všichni spokojeni. Jedni chtěj vyhrát, druzí si chtěj zahrát…

Z pohledu mladších je třeba vnímat KP jako výbornou možnost pro sbírání zkušeností. Jako lídři družstva si zahrají ve Šmoulince. Právě proto jsme tolik soutěží přihlašovali a chtěli, aby každá hráčka měla možnost dvě soutěže hrát. Všeobecně platí, že hráčky, které mají nejlepší účast na trénincích a v zápasech, se nejvíce zlepšují. Pokud svým dětem chcete v basketbalu pomoct, doporučuji je vést k poctivému tréninku, a pokud to v nich je, buďte trpěliví…ono to přijde 🙂

A teď už k zápasu v Mladé Boleslavi. V první půli nám dělala problém zejména výšková převaha jedné z domácích hráček. Tu se nám nedařilo bránit, ale v úvodu jsme neproměnili i řadu dvojtaktů, a tak náskok domácích narůstal. Boleslav měla družstvo vyrovnanější a vedla zaslouženě.  V druhé půli to ale byli zejména výborní fanoušci rodiče, kteří holky vyburcovali. Začali jsme agresivněji bránit a domácí měli problémy. Jejich náskok se ztenčoval a my jsme je často nepouštěli ke koši. Jaký rozdíl oproti ustrašenému výkonu v první půli – zejména u mladších hráček.

Zlepšený výkon pokračoval i ve druhém přípravném zápase. Je třeba přiznat, že domácí nechali zahrát i lavičku, ale to výkon holek nesnižuje. Druhý mač vyhrály 32:24 a udělaly nám určitě radost. Svůj první koš v soutěži a velice pěkný vstřelila Natálka Poláchová, pochvalu za obranu si zaslouží Dominika Hejduková.