U15: Dramatické utkání v Mostu skončilo naší těsnou prohrou, z Loun vezeme povinné vítězství

Sobotní zápas v Lounech byl od začátku jasnou záležitostí našich hráček. Udrželi jsme tempo hry po celý zápas a postupně navyšovali svůj náskok.

Řadu příležitostí jsme neproměnili a tak jsme se stovky bodů nedočkali. Kromě vítězství potěšilo nasazení všech hráček a rovnoměrné rozložení bodových příspěvků.

BA Tygřice Louny BC Slaný 21:91 (8:23 15:42 21:68)

Kindermannová Johanka 24, Dragounová Romana 13, Chalupová Eliška 12, Pluchová Adéla 10, Pospíšilová Anna 10, Havlínová Petra 9, Dvořáková Klára 8, Kučerová Michaela 5

BK Baník Most BC Slaný 69:66 (17:9 33:29 48:43)

Havlínová Petra 24, Kindermannová Johanka 20, Chalupová Eliška 14, Dragounová Romana 4, Vargová Valentýna 4, Kučerová Michaela, Neradová Magdaléna, Pluchová Adéla, Pospíšilová Anna

V neděli v Mostě přituhlo. V Mostě se těžko vyhrává, což se bohužel potvrdilo i v tomto zápase. Přijeli jsem si zahrát basket, ale čekala nás tvrdá holomajzna podpořená benevolencí rozhodčích. Soupeřky na nás vyrukovaly agresivní hrou v obraně i útoku. V první čtvrtině jsme si chvíli zvykali a tak se domácí dostali do vedení 17:9. Ve druhé čtvrtině jsme pomalu z náskoku ukrajovali až do srovnání 29:29, ale soupeřky do poločasu odskočily o dva koše. Celý poločas se hrálo hodně tvrdě, rozhodčí téměř nepískaly, což spíše vyhovovalo urostlejším domácím. Ve druhém poločase rozhodčí přece jen začaly více pískat, což hře pomohlo. Bohužel občas pustily domácí tvrdé zákroky při nájezdech jedna na jednu. Ve třetí čtvrtině nám soupeřky opět trochu odskočily, ale před koncem jsme mírně korigovali na 48:43. A v poslední čtvrtině drama vrcholilo. Od stavu 56:49 pro domácí ve čtvrté minutě přišly naše chvíle. Za tři minuty šňůra 11:2 a jdeme do vedení. Petry, Elišky a Johy bylo plné hřiště a podpořené doskokem dlouhých hráček jsme domácí uzamkli v obraně. V této fází stříleli holky jako u Verdunu, ale bohužel neproměněno (4 trojky, 2 šestky, 3 střely a asi pět nájezdů). Domácí byly v krizi, ale my jsme bohužel nedokázali bodově odskočit. A soupeřky trestaly, obrátily šestibodovou šňůrou a my už jen dotahovali. Bohužel v posledních minutách nám nepřáli ani rozhodčí, když naše nájezdy Petry a Elišky končily po tvrdých faulech na zemi bez potrestání. Patřila nám poslední střela pět vteřin před koncem zkoušela Petra nájezd na koš, ale po faulu a vleže na zemi se koš opravdu vstřelit nedá ….

Za víkend si určitě hráčky zaslouží pochvalu. Hlavně potom v Mostě za nasazení a bojovnost ve velmi tvrdém zápase, ve kterém prohrály až po boji a se ctí.

Za dva týdny nás čekají další dva soupeři z popředí tabulky, suverénní Kladno a výjezd do Kraslic.