U15: Lídři tabulky byli nad síly starších žákyň

První část soutěže se chýlí ke konci a nás čekaly dva zápasy venku s týmy z popředí tabulky.

Sokol Kladno  BC Slaný 81:54  (28:8 47:26 65:41)

Havlínová Petra 18, Kindermannová Johanka 11, Chalupová Eliška 10, Kučerová Michaela 4, Pospíšilová Anna 4, Samcová Nikola 3, Hůlová Anna Marie 2, Neradová Magdaléna 2, Pluchová Adéla

Sobotní zápas s dosud neporaženým soupeřem se nám bohužel nepovedl. Naše hráčky vypadaly velmi zaskočené tím, že soupeřky rychle běhají, agresivně brání a mají tah na koš. Než jsme se rozkoukali, tak to bylo v 6. minutě 16:2 a celá první čtvrtina 28:8 pro domácí. Ke cti našich holek je třeba říci, že zápas nevzdaly a v dalším průběhu se soupeřkami srovnaly krok a skóre už narůstalo jen mírně. Hráčky Kladna mají velkou motivaci podzimní část vyhrát a tím si zajistit ve druhé polovině start v ligové soutěži. Základní pětka nás jednoznačně přehrála a tempo zápasu jsme zachytili až při zapojení všech hráček soupeřek.

Tatran Kraslice BC Slaný 64:48  (22:11 31:27 48:37)

Pospíšilová Anna 11, Chalupová Eliška 9, Havlínová Petra 7, Kindermannová Johanka 6, Dragounová Romana 3, Dvořáková Klára 3, Pluchová Adéla 3, Hůlová Anna Marie 2, Kučerová Michaela 2, Neradová Magdaléna 2, Vargová Valentýna

V neděli nás čekal soupeř ze vzdálených Kraslic, tak nás čekalo trochu únavné cestování. Zápas nám celkově opět příliš nevyšel. Od začátku bylo vidět, že domácí chtějí vyhrát více. A když se přidali velmi nepřesní rozhodčí, tak celá naše hra vyzněla velmi neurovnaně. Poučeni z Kladna jsme se soustředili na začátek a v polovině první čtvrtiny jsme se stále drželi o bod (7:8), ale rychlé hráčky domácích nás nutily k faulům a proměňovaly šestky. Do konce čtvrtiny nám bohužel uteklo na 11:22. Ve druhé čtvrtině jsme hráli nejlepší basket víkendu. Zlepšili jsme obranu a v rychlých protiútocích se nemýlili a dotáhli se na rozdíl bodu (27:28). Bohužel do konce poločasu už to byl spíše boj a domácí mírně odskočili na 27:31. Bohužel ve druhém poločase už nastal náš fyzický i morální útlum, Kraslice odskočili na větší rozdíl a my jsem už neměli síly na obrat. Navíc rozhodčí udělali z utkání bramboračku, postupně se nám vyfaulovalo pět hráček a řada nepřesných výroků narůstala povětšinou v náš neprospěch. Když se k tomu přidalo i neproměňování jasných příležitostí, tak už se soupeřky o výhru bát nemusely.

K tomu abychom porazili i lepší soupeře nám ještě chybí větší týmový zápal a zkušenosti. Věříme, že se v tomto směru budeme zlepšovat a vybojovaná vítězství ve vyrovnaných zápasech ještě přijdou.