U17: Kadetky doma dvakrát vyhrály a ve své soutěži vedou skupinu A

O víkendu naše kadetky přivítaly družstva ze severu Čech.

BC Slaný Baník Most  84:47 (19:5 42:21 65:35)

Gončárová Julie 17, Pešatová Barbora 17, Dudáčková Barbora 11, Havlínová Petra 8, Rabasová Adéla 8, Marková Štěpánka 7, Žabkovská Marie 6, Chárová Simona 4, Pluchová Adéla 4, Sadílková Nela 2

V sobotu jsme čekali dívky z Mostu, které nám minulou neděli uštědřily první prohru v soutěži. Hned od začátku bylo vidět, že naše dívky chtějí soupeři oplatit stejnou mincí průběh minulého zápasu. Již první čtvrtina byla jednoznačná v průběhu skóre pro naše družstvo 19:5 a i nadále skóre narůstalo v náš prospěch. Na konci utkání se rozdíl nakonec zastavil na 37 bodech. Soupeři nepomohly ani hostující hráčky z Chomutova.

BC Slaný Sluneta Ústí nad Labem 100:51 (25:7 49:22 71:32)

Gončárová Julie 17, Dudáčková Barbora 14, Pešatová Barbora 14, Žabkovská Marie 13, Rabasová Adéla 12, Sadílková Nela 12, Chárová Simona 7, Havlínová Petra 5, Pluchová Adéla 4, Marková Štěpánka 2

V neděli jsme přivítali družstvo z Ústí nad Labem, zatím neporažené. Již před zápasem bylo vidět na našich kadetkách, že chtějí bodovat, zvláště, když soupeř přijel bez dvou zraněných hráček. Do zápasu jsme vtrhli opravdu famózně a během pěti minut jsme vedli 15:0 a soupeři nic nedovolili. Potom se již skóre jen navyšovalo a čekalo se jen na to, zda opět padne stobodová hranice, a to se v poslední minutě i podařilo. Znovu je potřeba pochválit všechny hráčky, že se snaží hrát věci, které zkoušejí na tréninku a v obraně hrají agresivnější basket. Mínusem jsou neproměněné jasné příležitosti a trestné hody.