Ženy po výhře v Čelákovicích vedou bez porážky tabulku SBL!

Družstvo žen čekalo o víkendu první zápas na palubovce soupeřek, konkrétně v Čelákovicích, a to bez pomoci dorostenek, které ten den hrály svůj zápas v Mariánských Lazních.

Basketbal  Čelákovice BC Slaný 47:70 (7:23 12:49 28:58)

Domácí družstvo Čelákovic, jakožto první tým tabulky byl lehce favorizován, i když vzájemná bilance z předchozích sezón tomu tak nenapovídala.
Do zápasu jsme šly s tím, že nesmíme soupeřky podcenit a hlavně nesmíme dělat zbytečné fauly.
Zápas začal velmi dobře. Proměňovaly jsme střely z dálky, vychytávaly soupeřkám špatné přihrávky, úspěšně zakončovaly rychlé protiútoky a už v prvních minutách jsme si vytvořily velký bodový náskok. Vypovídá o tom i stav po první čtvrtině, který byl 7 ku 23 v náš prospěch. Druhá čtvrtina se odehrávala v podobném duchu. Soupeřky jsme takřka k ničemu nepustily a dovolily jim pouhých 5 bodů. Zato my jsme pokračovaly ve střeleckých hodech. Padalo nám to z trestných hodů, z dvojkového území i za trojkou a celkově jsme si vystřílely dalších 26 bodů. Skóre v poločase (12:49) bylo tedy jasným předpokladem našeho vítězství.
Ale! Čekala nás krizová třetí čtvrtina. Začaly jsme kazit přihrávky, neproměňovaly šance i trestné hody a v některých situacích i zbytečné faulovaly. Ve třetí čtvrtině nás soupeřky přestřilely 16:9.
Na začátku poslední čtvrtiny jsme nastoupily rozhodnuté, že zápas vyhrajeme a soupeřkám velký bodový rozdíl dotáhnout nedovolíme. Tento cíl jsme si splnily, a i když v trošku vyhroceném závěru, jsme se radovaly z vítězství.
Co dodat na závěr? Chtěla bych holky moc pochválit, protože celý zápas jsme byly lepším sehranějším týmem. Byly jsme běhavější, dravější a dařilo se nám střelecky, hlavně tedy v prvním poločase. O tom svědčí i to, že všechny hráčky na soupisce bodovaly.
Jsme tedy jediný dosud neporažený tým soutěže a právem se dostáváme na první místo v tabulce.