Muži si připsali první prohru v sezóně

V sobotu 26.10. jsme odehráli zápas v Českém Brodě, ve kterém jsme postrádali zraněné Lavičku, Kozelku a absentujícího Nového a Nováka.

Na rozehře se tak střídal Kus s Kurillou a následně také nová zahraniční posila až z dalekého Japonska Tomiki Nagane, pro kterého to byl úplně první soutěžní zápas.

Soupeř do zápasu nastoupil s větším nasazením a rychle si vybudoval náskok 9 bodů. Našim chyběla bojovnost a také se nedařila koncovka a tak v poločase domácí vedli již o 15 bodů (41:26).

Zlepšení přinesla zónová obrana, díky které se nám podařilo stáhnout náskok soupeře na 7 bodů, ale na domácí celek náš podprůměrný výkon nestačil a vedení si pohlídal.

BK Český Brod BC Slaný  74:63 (22:13 41:26 56:45)

Libecajt Matěj 24, Horák Miroslav 11, Nič Jakub 9, Horák Lukáš 7, Kus Jaroslav 7, Kozelka Roman 5, Kurilla Jozef, Nagane Tomiki

V neděli jsme přijeli k zápasu do Peček, které nastoupily pouze s 5 hráči.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a proti zónové obraně soupeře jsme si rychle vybudovali náskok 7 bodů. Domácí však po oddechovém čase přešli na osobní obranu a začalo se jim dařit i v útoku, což vyústilo v jejich vedení 19:18 po první čtvrtině.

Díky naší nekoncentrovanosti a špatnému rozpoložení v týmu soupeř postupně svůj náskok navyšoval a po třech třetinách svítilo na ukazateli skóre 53:42.

V poslední čtvrtině se naši vyhecovali, začali bojovat a díky šňůře 13 bodů se jim 3 minuty před koncem zápasu podařilo skóre srovnat. Po dalším úspěšném zakončení a 4 úspěšných trestných hodech jsme odskočili na rozdíl 6 bodů. Vedení se nám podařilo udržet až do konce a nakonec v Pečkách zvítězit 64:61.

Musíme však pochválit soupeře, který předvedl v 5 hráčích bojovný a statečný výkon.

Basketbal Pečky BC Slaný 61:64 (19:18 39:30 53:42)

Libecajt Matěj 20, Horák Lukáš 16, Horák Miroslav 9, Kus Jaroslav 6, Novák Marek 6, Nagane Tomiki 4, Nič Jakub 3, Kavalier Andrej

Věříme, že v dalším zápase, který odehrajeme v neděli 10.11. proti Benešovu na domácí palubovce, předvedeme zlepšený a bojovný výkon. Přijďte nám fandit od 14 hodin na Zimák!