Kadetky i přes porážku v Litoměřicích zůstávají v tabulce na prvním místě

Ještě před Vánoci zajížděly kadetky na severočeskou štaci do Litoměřic a Lovosic.

Slovan Litoměřice B BC Slaný 72:61 (21:11 36:31 55:43)

Žabkovská Marie 13, Pešatová Barbora 10, Gončárová Julie 9, Dudáčková Barbora 7, Sadílková Nela 6, Chárová Simona 5, Marková Štěpánka 4, Rabasová Adéla 3, Havlínová Petra 2, Pluchová Adéla 2

V sobotu v Litoměřicích nás přivítala mrazivá hala – teplota 15 stupňů kvalitě hry nepřidá. I přes tuto nepříjemnost šla naše děvčata s odhodláním soupeře porazit. Bohužel již od začátku to na hřišti vypadalo úplně jinak. Domácí hýřili aktivitou a nám ten pohyb i chuť nějak chyběly. Domácí brzy získali dvouciferné vedení, které jsme v polovině druhé čtvrtiny smazali a šli na malou chvilku do vedení o jeden bod. Bohužel, hned následoval zimní spánek a domácí se dostali do vedení o dvacet bodů před závěrečným dějstvím. Teprve potom jsme začali hrát co umíme a náskok stáhli na 4 body, Bohužel v tento moment jsme opět propadli v neproměňovaní trestných hodů 14:3 a domácí potom zápas již v klidu dohráli.

ASK Lovosice BC Slaný 42:97 (11:34 13:56 31:75)

Gončárová Julie 18, Chárová Simona 15, Pešatová Barbora 13, Havlínová Petra 12, Sadílková Nela 12, Rabasová Adéla 10, Marková Štěpánka 8, Dudáčková Barbora 7, Pluchová Adéla 2, Žabkovská Marie

V neděli v Lovosicích již bylo od začátku jasné, že se bude řešit jen výše skóre a nakonec jen naší nemohoucností nepadla další stobodová hranice. V posledních čtyřech minutách jsme nebyli schopni vstřelit 5 bodů.

Po tomto víkendu jsme na skóre zůstali na prvním místě a věříme, že po Novém roce ve zbývajících třech zápasech základní části tam i zůstaneme. Nyní nás čeká krátký odpočinek a potom odjezd na vánoční turnaj do polského Krakowa.