U13: Starší minižákyně po výborném výkonu přivezly body z Prahy

Slánské „třináctky“ zakončily první půlku soutěže pěkným týmovým výkonem proti týmu Slovanky Praha.

Basket Slovanka BC Slaný  24:62 (12:9 12:32 24:42)

Marková Karolína 16, Nováková Klára 14, Taušová Karolína 12, Havlínová Natálie 10, Poláková Jana 7, Grzonka Laura 2, Kovářová  Miloslava 1, Herinková Tereza, Kovářová Petra, Litvová Tereza, Mišiková Tereza, Salabová Tereza, Vargová Valentýna,
Šestky 27/14

Z důvodu nemoci a zranění starších hráček Hrubikové, Hejčové a Kolaříkové, jsme odehráli utkání proti Slovance s týmem U12 doplněným o Vargovou, P. Kovářovou a T. Salabovou. Mladší sestava zvládla utkání na 1. Dominovali jsme zejména agresivní obranou, výborným protiútokem a pěknými kombinacemi v postupném útoku.

Do utkání vstoupil lépe soupeř. Nedařilo se nám eliminovat velmi rychlou a fyzicky zdatnou hráčku Trnkovou. Neproměnili jsme několik střel a prohráli 1. čtvrtinu 9 :12. Ve 2. čtvrtině ale soupeř už tak kvalitní hráčky neměl. Naopak naše sestava složená pouze z hráček 2008 Nováková, Taušová, Marková, Herinková, Mišíková, Litvová, vlétla do utkání s velkou chutí. Holky předváděly výborný basket a velmi rychle a výrazně otočily vedení na naši stranu. Druhý poločas měl podobný průběh. Ve snaze zvrátit utkání nasadila Slovanka to nejlepší do 3. čtvrtky. Náskok 20-ti bodů však slaňačky uhájily a v poslední čtvrtině ho opět o 20 bodů navýšily.

První půlku soutěže zvládl náš mladý tým celkem solidně se 3 vítězstvími a 3 porážkami. Dělíme se s týmem Berouna o 4. až 5. místo s dobrým aktivním skóre.