Šmoulinka: Čtvrtý turnaj jsme pořádali u nás ve Slaném 1.12.2019

Tentokrát jsme hostili týmy Tj Sokol Kladno, BA Roudnice nad Labem a Pastelka Mladá Boleslav

Začínali jsme utkáním s  mixem BA Roudnice. S Roudnickým družstvem, složeným převážně z chlapců, jsme drželi krok jen do závěru první čtvrtiny. V další části utkání to už vypadalo na úplný debakl. Kluci byli větší, důraznější, rychlejší, a také průbojnější. Nemohu říci, že by se naše družstvo nesnažilo, ale ze soupeře jsme měli respekt a hráli ustrašeně. Bohužel to bylo první utkání a nestačili jsme se ani rozkoukat. Nevyrovnali jsme se s fyzickou převahou kluků a prohráli nakonec o 40 bodů.

I další zápas s Pastelkou jsme vysoko prohráli. Hráčky z Ml. Boleslavi působily zkušeněji a předváděli vyspělejší basketbal. Naše začínající šmoulinkové družstvo na ně nestačilo a prohrálo 13 : 58.

Sledovali jsme zápas Kladna s Roudnicí, který byl naprosto vyrovnaný, skončil remízou 20:20, a po prodloužení vyhrála Roudnice. Po naší delší pauze na svačinu a nabuzení družstva, „když teď s Kladnem nevyhrajete, jste bez medaile“ se stalo to, co bychom potřebovali už na začátku. Všichni hráli skvěle, koše padaly jeden za druhým a už to vypadalo jako basketbal. Dařilo se nám vyhazovat, dokonce přihrát si pod koš, střílet a hlavně výborně bránit. Soupeř se prakticky nedostal ke střelbě. Výhra 24:4 byla naprosto zasloužená. Odměnou nám byly bronzové medaile. 🙂

Velké díky patří všem rodičům, kteří s organizací turnaje pomohli.