U15: Nepovedené domácí zakončení podzimu starších žákyň

V sobotu jsme nastoupili proti poslednímu týmu soutěže Válečnicím z Děčína.

BC Slaný Válečnice Děčín 89:24  (17:10 44:14 68:18)

Samcová Nikola 22, Hůlová Anna Marie 16, Havlínová Petra 10, Kindermannová Johanka 8, Vargová Valentýna 8, Pospíšilová Anna 7, Hrubiková Anna 5, Dvořáková Klára 4, Kučerová Michaela 4, Neradová Magdaléna 3, Vančová Lenka 2

Od začátku jsme soupeřky přehrávali a tak jsme si mohli dovolit hrát na širokou rotaci a prostor dostaly všechny domácí hráčky. Souhra trochu vázla, bojovné soupeřky nedaly nic zadarmo, ale přesto jsme hladce zvítězili.

BC Slaný BK Teplice 49:59 (8:15 18:34 33:49)

Pospíšilová Anna 19, Hůlová Anna Marie 10, Dvořáková Klára 6, Hrubiková Anna 6, Kindermannová Johanka 4, Dragounová Romana 2, Samcová Nikola 2, Kučerová Michaela, Neradová Magdaléna, Pluchová Adéla, Vargová Valentýna

V neděli přijeli Teplice, družstvo, které jsme v dosavadních zápasech vcelku bez problémů přehrávali a zápasy končily velkými rozdíly ve skóre. Dokonce si přivezli jen pět hráček, takže pokyn zněl jasně, nátlakem v obraně a rychlým basketem soupeřky utahat a neměli bychom mít problém. Ovšem předvedený výkon byl velkým zklamáním ba ostudou.

Základní pětka vstoupila do zápasu velmi vlažně a v páté minutě svítilo na ukazateli skóre 0:11 a my jsme téměř nevystřelili normálně na koš, když nepočítám několik prapodivných pokusů odhodit míč směrem ke koši. Po vystřídání se naše hra trochu zlepšila a začali jsme dotahovat na 8:15 na konci první čtvrtiny a věřili jsme v nastartování týmu a obrat zápasu. Pořád jsme chtěli střídat širší sestavu, aby všechny hráčky byly v zápase zapojené a získaly zkušenosti ve vyrovnaném souboji. Bohužel první polovina čtvrtiny byla jak ze špatného snu. Přišla šňůra soupeřek 4:15 a naše nasazení opět vlažné. Do poločasu jsme mírně korigovali na poločasových 18:34 a burcováním v šatně se snažili se zápasem něco udělat. Zúžili jsme sestavu a začátek poločasu byl nadějný, kdy nám patřilo prvních pět minut a šňůra 11:2 nám dodala naději. Za stavu 33:40 ovšem další kolaps a čtvrtina končí 33:49. Pořád jsme věřili v obrat, v posledním zápase jsme dokázali rozhodnout šňůrou 24:0 za pět minut. Ale i poslední čtvrtinu naše holky odehrály v útlumu a teprve na konci korigovaly na rozdíl 10ti bodů.

Pro nás hrůzostrašný zápas, který ukázal, že pět soupeřek hrajících s nasazením a chutí dokáže přehrát kvalitnějšího, ale utrápeného soupeře. Ukázalo se, že nám v tomto zápase chyběli lídři a méně zkušené hráčky je nedokázaly nahradit.

Když odmyslíme tento zápas, tak podzimní část soutěže nebyla nijak špatná. Družstvo skončilo na 5. místě osmičlenné skupiny NRL. Nedokázali jsme sice porazit silnější družstva, ale třeba druhý tým tabulky Most jsme potrápili a doma i venku prohráli v těsných koncovkách. Naše méně zkušené družstvo hrálo s nasazením a zápasy se silnějšími soupeři byly dobrou školou a prohry přijatelné. Do jarní části půjdeme s chutí a věříme, že odčiníme nepovedený poslední zápas.