U17: Vítězný vstup mladších dorostenek do nové sezóny (+fotogalerie)

Úvodní zápasy sehrály mladší dorostenky na domácí palubovce. V sobotu jsme přivítali družstvo Mariánských Lázní a v neděli DBaK Plzeň B.

BC Slaný BK M. Lázně  60:52  (16:20 23:26 50:33)

Kindermannová Johanka 13, Samcová Nikola 13, Malá Tereza 10, Sadílková Nela 10, Havlínová Petra 8, Kučerová Michaela 6, Kolibačová Ema, Pluchová Adéla, Pospíšilová Anna, Vargová Valentýna, Zůzová Aneta

Sobotní zápas byl první soutěžní zápas od začátku března. Začátek zápasu se nám už tradičně nevyvedl. První koš sezóny sice díky Terce Malé patřil nám, ale potom šnůra hostů obrátila na 2:11. Soupeřky byly rychlejší, důraznější a naše ztráty trestaly z rychlých protiútoků. Do konce čtvrtiny jsme se ale stačili dostat znovu do zápasu za stavu 16:20. Druhá čtvrtina už byla spíše úporným bojem a skončila 7:6 v náš prospěch.

Po poločase jsem zahráli nejlepší úsek utkání. Od začátku jsme unaveného soupeře rozběhali, brzy jsme otočili skóre a nepolevili až do konce čtvrtiny, kterou jsme ovládli 27:7. Dařilo se konečně proměňovat naše šance, skvěle pracovala pod košem Míša Kučerová a rozstřílela se Johanka. Tím se zápas zlomil a poslední čtvrtina už se z naší strany dohrála v klidu. Na hřišti se postupně vystřídaly všechny hráčky lavičky a tak soupeř v závěru snížil na konečný osmibodový rozdíl.

Holky můžeme za zápas pochválit. Ve hře bya vidět nerozehranost, ale věřme, že se budeme s dalšími zápasy sehrávat.

BC Slaný DBaK Plzeň B  79:32  (22:7 42:18 66:20)

Sadílková Nela 26, Havlínová Petra 11, Malá Tereza 10, Samcová Nikola 10, Pospíšilová Anna 7, Kindermannová Johanka 6, Pluchová Adéla 5, Kolibačová Ema 2, Kučerová Michaela 2, Hrubiková Anna, Kolaříková Karolína, Zůzová Aneta

V neděli přijelo družstvo DBaK Plzeň B s mladšími hráčkami. V prvních pěti minutách jsme znovu nechali hrát soupeřky a bylo to z naší strany trochu nervózní (6:7), ale pak se projevila zkušenost našich hráček Nelči, Terky, Aničky  a Johanky  a do konce čtvrtiny jsme získali náskok 22:7. Další dvě čtvrtiny byly v naší režii a náskok se zvyšoval až 66:20. Ve čtvrté už se nám tolik střelecky nedařilo, přesto jsme pohodlně zvítězili.

Opět družstvo chválíme, po většinu zápasu jsme kontrolovali hru a s vysokým nasazením předvedli i řadu hezkých akcí.

Střelecky se zadařilo naší zkušené pivotce Nelče Sadílkové, další body přidala Nikča, Terka a Péťa …. Škoda, že jsme ještě min. 30 volných lehkých bodů neproměnili.

Další zápas nás čeká za 14 dnů v Lovosicích. Nyní je potřeba dobře a poctivě zatrénovat v plné sestavě, abychom se dostali do lepšího herního rytmu a vyhnuli se občasných výpadkům.