U14: Mladší žákyně získaly první vítězství v žákovské lize

Po těžkých zápasech v Karlových Varech a Chomutově jsme v ŽL U14 přivítali B-tým HB Basket

BC Slaný HB Basket Praha B  62:31  (8:6 18:14 46:25)

Celý první poločas a zejména na začátek utkání se hrál velmi pomalý basketbal s mnoha chybami na obou stranách. Domácí hráčky se nemohly dlouho probudit. Obrana byla velmi pasivní, protiútok prakticky neexistoval a postupné útoky končily většinou chybou nebo neproměněnou střelou. Soupeř na tom byl stejně a tak jsme přeci jen díky několika úspěšným střelám Klárky, Káji Taušové a Jany v 1. čtvrtině a nájezdům Aničky ve druhé vyhráli poločas.

Ve 3. čtvrtině konečně domácí hráčky zrychlily hru, začaly agresivněji bránit po celém hřišti. Výsledek se brzy dostavil. Čtvrtinu jsme vyhráli 28 : 11. Ve 4. čtvrtině pokračoval zlepšený výkon domácího týmu. Ke skórování se přidaly i další hráčky z lavičky a náš náskok se zvýšil až na rozdíl 30-ti bodů. Pozitivní na našem výkonu bylo, že se do střelecké listiny zapsalo celkem 10 hráček. Slabinou byly trestné hody 26/4.

Body: Taušová 14, šestky 4/2, Nováková 12, 5/0, Hrubiková 9, 6/1, Poláková 6, 2/0, Herinková 6, Roubíčková 4, 1/0, Havlínová 4, Grzonka 3, 6/1, Litvová 2, Hejčová 2.