U11: Nejmladší minižákyně svůj první zápas v soutěži čbf zvládly a porazily Benešov

V sobotu dne 26.9.2020 se ve slánské hale uskutečnil první dvojzápas družstva U11.

BC Slaný BC Benešov  58:38 (18:8 30:20 47:30)

Drasnarová Nikola 21, Víchová Eliška 14, Suchopárková Sofie 12, Víchová Anežka 4, Mervartová Nikola 3, Poláchová Natálie 2, Roháčová Aneta 2, Marková Adéla, Růňová Izabela, Rutynová Kristýna, Zgodavová Gabriela

Do Slaného přijelo družstvo BC Benešov U11G, které bylo do druhého zápasu doplněno mladšími hráčkami z turnaje Šmoulinka CUP. Toto doplnění proběhlo dle dohody s trenéry v předešlém týdnu, kdy jsme však nevěděli, že náš tým bude oslaben o hráčky, které se ze zdravotních důvodů nemohly zúčastnit.  

Těsně před zápasy přišla řada omluvenek, a nakonec jsme byli nuceni odehrát oba zápasy v celkovém počtu dvanácti hráček. Významnou pomoc nám nabídla Sofie Suchopárková. Do první čtvrtiny prvního zápasu jsme nasadili naši nejsilnější sestavu hráček. Zde jsme si vytvořili poměrně výrazný náskok, který jsme nakonec udrželi v průběhu celého  prvního zápasu.  Druhá pětka však byla slabší a orientace v prostoru při utkání také poměrně pokulhávala. Proto jsem se rozhodl v druhé polovině zápasu rozházet první a druhou pětku tak, aby v každé pětce byly dvě silnější hráčky a určovaly hru jak do útoku, tak do obrany. Tato kombinace se nám osvědčila a náskok z první čtvrtiny jsme po přestávce ještě navýšili. Druhý tréninkový zápas s volným střídáním jsme vyhráli 44:19. Musím však pochválit celkově celý tým za bojovnost, kterou předváděl během celého prvního i druhého zápasu. Bylo jasně vidět, že výkonnostně jsme hráčky soupeře dokázali poměrně s přehledem přehrát, kdy ke konci druhého zápasu již soupeř neměl koho střídat, jelikož hráčky soupeře již fyzicky zcela odešly. V tomto spatřuji sílu našeho týmu. Naopak slabinou našeho týmu je jakási nekoordinovanost v útoku i obraně, kdy některé hráčky zcela zbytečně ztrácely míč.

Celkově lze první vystoupení týmu U11 G hodnotit pozitivně a naší snahou by mělo být udržet nastavenou kvalitu i v dalších zápasech a s postupem sezony nadále vylepšovat kvalitu naší hry.  

Timko Rédli, trenér

Tabulka
1. TJ Sokol Kladno U11G 2 1 1 82:94 3
2. BC Slaný U11G 1 1 0 58:38 2
3. BK Studánka Pardubice U11G (ms) 1 1 0 59:39 2
4. BK Brandýs n. L.o.s. U11G 1 0 1 35:43 1
5. BC Benešov U11G 1 0 1 38:58 1
Publikováno v mladší minižákyně U12.