U14: Další domácí zápasy v žákovské lize byly hodně rozdílné

V sobotu 3.10. přivítaly naše U14 na slánské palubovce Slovan Litoměřice a v neděli 4.10. Slunetu Ústí nad Labem.

Tým Slovanu Litoměřice je nejslabším týmem naší skupiny a utkání s ním bylo opravdu velmi slabé a jednoznačné.

BC Slaný Slovan Litoměřice  171:14  (46:0 77:3 127:7)

Soupeř přijel pouze s osmi hráčkami. Naše basketbalistky měly absolutní převahu ve všech herních činnostech. Utkání bylo rozhodnuto hned v 1. čtvrtině. Všechny slánské hráčky v tomto utkání skórovaly a vylepšily si střelecké statistiky v žákovské lize.

Body:  Grzonka 34, 2/0, Marková 24, 2/0, Poláková 20, 2/0, Taušová 16,  Litvová 14 2/0, Herinková 12, Kolaříková 12, Hrubiková 9, 3/1, Roubíčková 8, Havlínová 6, Vargová 6 2/0, Hejčová 4 2/0, Nováková 2, Kovářová 2.

V neděli čekal naše mladé basketbalistky zcela jiný soupeř. SLUNETA Ústí nad Labem patří ke kandidátům na postup do Extraligy U14. Utkání bylo velkou basketbalovou bitvou. Bojovalo se o každý míč, o každý koš. Rychlé tempo v útoku a agresivní obrana vydržely oběma týmům po celé utkání.

BC Slaný SLUNETA Ústí nad Labem 36:75 (8:21 14:39 24:53)

Hráčky Ústí vyrukovaly s agresivním presinkem a nátlakovou hrou od 1. vteřiny utkání. Domácí hráčky dělaly pod tlakem chyby a prohrávaly doskoky v obraně. Za 5 minut jsme prohrávali 14 :2. Holky to ale nevzdaly a postupně se s agresivní hrou začaly srovnávat. 2. čtvrtina měla podobný průběh. Prvních 5 minut, 8 : 0 pro hosty. V závěru čtvrtiny se hra vyrovnala. Druhý poločas byl už vyrovnanější. Holky přestaly ztrácet míče v presinku soupeře, lépe se doskakovalo a podařilo se několik protiútoků i pěkných individuálních akcí.

Opět se nám nedařily trestné hody, 13/2. Pochvalu za komplexní výkon v obraně i útoku si zasloužila Kája Taušová. Standardní spolehlivý výkon předvedla Kája Kolaříková. Neztratily se ani Karel, Jana a Laura, které svou aktivitou držely tým neustále ve hře.

Ústí zvítězilo zcela zaslouženě. Mělo velmi vyrovnaný tým, hosující hráčky byly důraznější a rychlejší v herních činnostech a přehrály nás agresivitou a důrazem.

Body:  Marková 6, Taušová 5  5/1, Grzonka 5  2/1, Poláková 4, Kolaříková 4, Kovářová 4, Litvová 4, Roubíčková 2  2/0, Nováková 2  2/0