U19: Dorostenky ze severu Čech body nevezou

O víkendu zajížděly naše juniorky na sever Čech pokusit se získat nějaké body. Bohužel se to nepovedlo.

Loko Liberec BC Slaný 62:39  (13:13 29:25 44:33)

Pešatová Barbora 10, Žabkovská Marie 8, Gončárová Julie 4, Kindermannová Johanka 4, Rabasová Adéla 4, Chárová Simona 3, Dudáčková Barbora 2, Marková Štěpánka 2, Sadílková Nela 2

V sobotu v Liberci byl zápas do 13 minuty v celku v naší režii, bohužel potom soupeř přešel na zónovou obranu 3-2, a naše družstvo nebylo schopno si s tímto valem poradit. Zběsilá střelba za tři body žádný pohyb a soupeř získával rozhodující náskok. Až v posledních dvou minutách jsme opět zlepšili pohyb a vysunutou obranou po celém hřišti náskok snižovali, ale bohužel již bylo pozdě.

Válečnice Děčín BC Slaný 60:58 (12:14 29:27 42:45)

Pešatová Barbora 16, Gončárová Julie 9, Žabkovská Marie 8, Dudáčková Barbora 6, Havlínová Petra 6, Rabasová Adéla 6, Sadílková Nela 6, Marková Štěpánka 1, Chárová Simona, Kindermannová Johanka

V neděli jsme v Děčíně předvedli opět aktivní basketbal s minimem chyb. Tentokrát, když soupeř přešel do zónové obrany, tak jsme pohybem a rychlostí získávali body a přibližovali se k vítězství. Bohužel v závěru utkání se ukázala opět naše velká slabina. Našich 14 neúspěšných nájezdů na koš a soupeř na druhé straně úspěšně zakončuje. Proto jsme nakonec prohráli o dva body. Bohužel, ale za tento zápas pochvaly všem, jen aby to takto pokračovalo i nadále. Nyní však nevíme, kdy se ke sportu opět vrátíme. Říká se, že 14 dní, ale nikdo tomu nevěří, tak uvidíme.