U11: Nejmladší minižákyně bojovaly na úvod soutěže se Sadskou

Do prvního ostrého zápasu jsme nastoupili povzbuzeni čtvrtečním vítězstvím v přátelském duelu s Louny, a v první čtvrtině s mnohdy daleko zkušenějšími soupeřkami drželi krok.

BC Slaný ŠBK Parker-Hannifin Sadská 23:59 (12:16 16:31 18:40)

Tuháčková Sára 10, Mervartová Nikola 4, Kočová Karolína 2, Marek Josef 2, Prajzlerová Teraza 2, Zemanová Sofie 2, Poláchová Natálie 1, Germaničová Klára, Plucha Adam, Ráczová Eliška, Roháčová Aneta, Rutynová Kristýna, Zgodavová Gabriela

Dařilo se nám přecházet do protiútoku, zvládali jsme doskok, bojovali a celkově ukazovali, že u nás favorizovaná Sadská nedostane nic zadarmo.

Ve druhé a třetí čtvrtině se nicméně projevily právě zmíněné zkušenosti: holky ani kluci se často nedokázali vyrovnat s tlakem agresivní celoplošné obrany, zbytečně ztráceli míče zbrklými přihrávkami a koš pro nás byl v určitých momentech jakoby zakletý. Byť jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, první střetnutí pro nás nakonec vítězně nedopadlo.

Více radosti nakonec týmu i divákům přineslo druhé klání, přátelské, do kterého jsme vlétli jako uragán a hned v úvodní osmiminutovce ukázali, že bez alespoň jedné výhry dnes domů neodejdeme. Po skvělém začátku sice ještě protivník dokázal v dalším průběhu zápas zdramatizovat, ale nakonec jsme zápas urvali v náš prospěch. Vítězství 41:35 je o to cennější, že pro některé hráče a hráčky šlo o vůbec první víkendové „dvojutkání“ v životě, a tak nezbývá než pogratulovat. Jen tak dál!

Komentář trenérů: „Velkým pozitivem úvodního hracího víkendu je fakt, že většina týmu se dokázala bodově prosadit. Dalším pak to, že první dva zápasy nám přesně ukázaly, na čem musíme pracovat do dalšího průběhu sezony. Jednak je to obrana, ve které jsme sice snaživí, ale občas nevíme, jak přesně k útočníkovi přistupovat, a pak i samotný přístup – když se prohrává, nemůžeme mít hlavy dole, ale naopak je třeba zatnout zuby a snažit se utkání otočit. Mimo to si ale celý tým zaslouží pochvalu za to, jak obě utkání odmakal a zkušenějšího protivníka se nezalekl. Máme na čem stavět.“