U14: Mladší žákyně nezvládly zápas proti hlavnímu rivalovi v základní skupině žákovské ligy

Tygři se na zápas opravdu dobře připravili fyzicky i psychicky. Hned od úvodních vteřin nastoupili do zápasu ve velkém tempu a s agresivní obranou.

Tygři Praha BC Slaný 92:64  (27:11 45:29 69:44)

Nováková Klára 17, Poláková Jana 12, Taušová Karolína 9, Havlínová Natálie 8, Urbanová Sára 5, Grzonka Laura 4, Mišiková Tereza 4, Herinková Tereza 2, Roubíčková Lucie 2, Marková Karolína 1, Hejduková Dominika, Litvová Tereza

Během prvních sedmi minut zápasu to bylo jednoznačné. Tygřice nám presinkem odebraly několik míčů, zahrály pěkné přímočaré protiútoky a na tabuli svítilo 19 : 3. Naše hráčky se nemohly z náporu soupeře vzpamatovat. Nikomu se nedařilo, holky se bály hrát. V útoku byly aktivní jen Naty Havlínová a rychlost a bojovnost přinesla až střídající Sára.

Ve druhé čtvrtině jsme hru konečně vyrovnali. Bylo to hlavně zásluhou dobře hrající Naty a Klárky a aktivní obraně a doskoku Terky Mišíkové.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním zlikvidovat náskok soupeře a poprat se o vítězství. Bohužel holky začaly opět nepozorně a soupeř navýšil rychle vedení o dalších 6 bodů. Slaňačky se probudily ve 4. minutě a díky výbornému úseku Jany a Káji Taušové jsme 12-ti bodovou šňůrou snížili na rozdíl 10 bodů. Zázrak se ale nekonal. Nadějné skóre dlouho nevydrželo. V dalších 2 minutách opět nepozornost a chyby v obraně a série 10 bodů pro Tygry. V poslední čtvrtině už se hrálo vyrovnaně. Oba týmy prostřídaly sestavy. U soupeře se prosadily i další hráčky lavičky, což proti naší minižákovské obraně nebyl velký problém.

Vysoká porážka, 90 obdržených bodů a především netýmové minižákovské pojetí hry zklamalo všechny přítomné.

Velmi dobrý výkon v obraně i útoku předvedla Klárka Nováková. Navíc dosáhla úctyhodné úspěšnosti trestných hodů 9/9, a za to jí patří velká pochvala.